Podľa najnovších správ z automobilky Tesla požiadal Elon Musk svojich zamestnancov, aby vyskúšali plne autonómnu jazdu Autopilota. 

Aj keď bola zverejnená čerstvá správa o tom, že Elon Musk za svoje tweety dostal mastnú pokutu a musel odstúpiť z predstavenstva, stále ostáva na čele ako CEO a má tak veľké slovo pri smerovaní automobilky Tesla. Teraz sme aj vďaka nemu veľmi blízko k tomu, aby sme o pár rokov jazdili v autách len ako pasažieri a všetko bude mať na starosť Autopilot.

Kto skôr príde, ten skôr melie

Všetkým zamestnancom bol rozoslaný e-mail, v ktorom Elon Musk sľúbil až 100 miest v testovacom programe pre plne autonómneho Autopilota. Šancu získať pozíciu v tomto programe získajú len tí najrýchlejší, nakoľko sa nebudú medzi nimi žiadne rozdiely a testovacím jazdcom sa stanú tí, ktorí prídu ako prví. Podmienkou je minimálne 300 – 400 hodín testovania do konca budúceho roka. Zamestnanci týmto získajú aj istú lukratívnu ponuku, keď pri kúpe novej Tesly získajú Autopilota, prípadne lukratívnejší interiér úplne zdarma. Celkovo by tak ušetrili až 13 000 dolárov.

Takto vyzerá fungovanie Autopilota v reálnom čase

Zrejme to však bude platiť len pre tých, ktorí vozidlo Tesla ešte nevlastnia. Už dlhšie totiž platí fakt, že zamestnanci nemajú oproti bežným zákazníkom žiadne výhody či zľavy pri kúpe vozidla. Výhodnejšie sú im ponúknuté len predvádzacie a testovacie kusy. V súčasnosti by však všetky vozidlá mali mať hardvér k tomu, aby na nich mohol fungovať úplný Autopilot.

Ešte v júni totiž Elon Musk priniesol tweet, v ktorom hovoril o aktualizácii, ktorá uvoľní funkcie pre samočinné riadenie. Zatiaľ však nie je dostupná pre všetkých a má ju skôr minoritný počet zákazníkov.

Celý vývojový tím Autopilota sa však momentálne otriasa, nakoľko hlavný softvérový inžinier odstúpil minulý rok v lete a jeho náhradník spravil to isté len po pol roku v pozícii. Snáď sa tak celá situácia okolo Tesly upokojí a bude z nej znovu tá automobilka, ktorá svet ohúrila inováciami a nie škandálmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom