Elektrická Škoda Citigo sa stala skutočným „ľudovým“ elektromobilom, keď sa vzhľadom na jej cenu, dojazd a dostupnosť dotácií vypredala ešte minulý rok. O jej kvalitách nás presvedčila aj v našom teste. Teraz by ale jej majitelia mali zbystrieť, automobilka totiž zvoláva Citigo-e do servisu, niektoré kusy totiž môžu mať závažnú chybu na batérii. Na tento problém upozornil portál Svolávačky.cz.

Nariadenie skontrolovať všetky teoreticky poškodené kusy vydala Európska komisia, ktorá vo svojej správe uvádza, že niektoré kusy môžu mať poškodenú batériu, čo môže viesť ku skratu a tým pádom aj k požiaru batérie. Úroveň nebezpečenstva tohto problému je označená ako závažná, preto ju automobilka a ani majitelia rozhodne nemôžu brať na ľahkú váhu.

ŠKODA

Problém sa však týka iba vozidiel, ktoré boli vyrobené medzi 11. májom až 24. júnom. Hovorca automobilky Pavel Jína pre Svolávačky.cz uviedol, že celosvetovo by týmto problémom malo byť postihnutých iba 54 kusov elektrickej Škody Citigo, z toho tri sa nachádzajú v Čechách.

„Na Slovensku sa daná zvolávacia akcia týkala len jedného kusu modelu CITIGO iV. Majiteľ vozidla bol kontaktovaný autorizovaným servisom a batéria bola vymenená,“ uviedla pre FonTech.sk hovorkyňa Škoda Slovensko, Lenka Lendecká.

Prípadnú chybu indikuje kontrolka

Vo svojom detailnejšom vyjadrení Pavel Jína ozrejmil, že prípadná porucha na vonkajšom kryte batériového článku by bola indikovaná červenou výstražnou kontrolkou na prístrojovej doske. Skrat batérie by mohol dôjsť len vo veľmi ojedinelom prípade, ak by boli takýmto spôsobom poškodené minimálne dva články. Zákazníci, ktorých vozidlá boli vyrobené medzi vyššie spomenutými dátumami však budú kontaktovaní autorizovanými servismi.

ŠKODA

Ak ale majitelia elektrickej Citigo nechcú čakať, môžu si sami preveriť, či sa závada týka aj ich vozidla. Do formulára na overenie zvolávacích akcií Škoda stačí naťukať VIN číslo auta a systém následne oznámi informáciu o tom, či sa nejaká zvolávačka týka daného auta a či táto závada už náhodou nebola odstránená predchádzajúcim majiteľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP