Včerajšia prezentácia EA Play 2020 bola znateľne slabšia na ponuku noviniek ako po minulé roky. Electronic Arts  predstavilo svoj biznis plán najbližších mesiacov pozostávajúci z niekoľkých nezávislých titulov, vydania novej Star Wars hry a pokračovaniu v zabehnutých značkách na novej generácii konzol.

Virtuálna prezentácia odštartovala predstavením novej, už piatej sezóny obľúbenej battle royale hry Apex Legends. Okrem novej sezóny EA oznámilo novú udalosť v hre s názvom Lost Treasures, množstvo kozmetického obsahu a návrat režimu Armed and Dangerous.

Rovnako bol oznámený príchod Apex Legends na Steam, kde sa hra objaví už túto jeseň zároveň s verziou pre Nintendo Switch a podporou cross-play medzi všetkými platformami.

Prezentácia sa následne plynule prehupla do oznamovania ďalších hier pre Steam, kde už pribudli tituly The Sims 4, Titanfall 2, A Way Out alebo Dead Space 3.

Rad došiel aj na podporu indie scény zastrešených asociáciou EA Originals. Predstavilo sa viacero noviniek, medzi ktorými rozhodne vyčíňal titul Lost in Random od štúdia Zink Games, naplánovaný na budúci rok. Prezentácia rovnako odhalila projekt od vývojára úspešnej kooperatívnej akcie A Way Out, nesúca názov It Takes Two.

Hra naplánovaná na rok 2021 sa rovnako bude sústrediť na kooperatívnu hrateľnosť, kde stredobodom príbehu bude dievčatko uprostred konfliktu rozvádzajúcich sa rodičov. Z nezávislej ponuky sa odhalila aj Rocket Arena, ktorá už 14. júla na všetkých dostupných konzolách predstaví zábavné súboje viacerých hráčov, kde hlavný prím budú zohrávať práve rakety. Hra bude podporovať cross-play medzi PC, Xbox One a PS4.

Po nezávislej časti nasledovala ukážka hrateľnosti Star Wars: Squadrons. Prezentácia priblížila príbehovú časť hry, ktorú si zahráme z pohľadu oboch strán, a teda si zalietame v letúnoch Impéria, ale aj Rebelov. Ukázali sa aj dva režimy hry viacerých hráčov.

Zatiaľ čo Dogfight je tradičným režimom 5v5, režim Fleet Battles sa zameriava na megalomanskú akciu rozloženú do viacerých fáz. Ako pilot jednej z frakcie tak začneš pri zneškodňovaní tradičnej flotily, neskôr zaútočíš na väčšie jednotky a až tak je tvojim cieľom zneškodnenie hlavnej lode opozičnej jednotky. Ako už vieme, Star Wars: Squadrons vychádza 2. októbra na PC, Xbox One, PS4, kde bude hra podporovať VR.

Posledné minúty prezentácie boli venovaná blízkej budúcnosti počínania EA. Po letmých záberoch na tradičné športové tituly FIFA a Madden NFL s dátumami vydania 9. októbra a 25. augusta, sa prezentácia presunula do next-gen segmentu. Tu EA predstavila Need for Speed od Criterion Games, fantasy novinku z dielne BioWare, nový Battlefield a záhadnú akciu v otvorenom svete od Motive Studios.

Záver prezentácie bol tak venovaný vyprosenému pokračovaniu športového simulátora Skate. Aj keď sme z hry nič nevideli, ide o vynikajúcu správu, keďže posledný regulárny diel vyšiel v roku 2010.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP