Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

To, že zaujímavé hranie hier je drahou záležitosťou, už dávno nie je pravda. Trh sa za posledné roky pretransformoval a momentálne existujú desiatky herných titulov zadarmo, pri ktorých nemusíš platiť absolútne nič.

Aj keď tento fenomén sprevádzajú stigmy spojené so skrytými platbami ťahajúcimi z konzumentov nekalými spôsobmi peniaze, hráči so silnou vôľou si ich dokážu užiť okamžite a dlhodobo bez akýchkoľvek investícií. Toto je náš výber najlepších hier zadarmo, ktoré v týchto dňoch s určitosťou zaženú nudu u nejedného herného nadšenca.

League of Legends

LOL je medzi nami už viac ako dekádu, počas ktorej sa mnohým hráčom zapísala do pamäte chytľavou hrateľnosťou s cieľom ničenia súperovej základne v súbojoch 5v5 alebo 3v3.  League of Legends je medzi hráčmi známa jej pravidelnou prítomnosťou na najznámejších e-športových turnajoch a roky trvajúcou rivalitou s hráčmi tábora menom DOTA.

Warframe

To, že free to play hry nemusia vždy disponovať jednoduchou grafikou, ukázal akčný titul Warframe v roku 2013. Ten sa vďaka počiatočnému úspechu vyplývajúcemu z frenetickej akcie, kombinácii vzdialeného boja a súbojmi na blízko a neopozeranému univerzu starobylých bojovníkov dostal počas nasledujúcich rokov na všetky popredné platformy a v roku 2018 pristál aj na konzole Nintendo Switch.

Hrateľnosť Warframe je postavená na jednotlivých náhodne generovaných misiách, ktoré môžeš absolvovať sám alebo vo štvorici. V závislosti od úlohy a náročnosti je potom hráč odmeňovaný skúsenostnými bodmi, pomocou ktorých si následne môže vylepšovať svoju postavu alebo zbrane, čo pôsobí ako osviežujúci RPG faktor inak akčnej hrateľnosti.

World of Tanks

World of Tanks sa dá považovať za najšpecifickejší titul a s najväčšou pravdepodobnosťou aj o hru s najviac diverzifikovanou demografiou hráčskej základne na zozname. V samotnej podstate ide o MMORPG titul so zameraním na boje v tankoch. Hru momentálne hrajú tisícky hráčov všetkých vekových kategórii, keďže štúdio Wargaming presne vystihlo prijateľný prienik medzi reálnosťou a zábavou s možnosťou letmého náhľadu na vojenskú históriu.

Ak boje v tankoch rôznych období a armád nie je pre teba to pravé, skús zvážiť rovnako zameraný herný titul World of Warplanes s lietadlami v hlavnej úlohe alebo sa vži do roly námorného generála v hre World of Warships. V každej z týchto hier totižto zažiješ rovnaký cit pre detail a atmosféru neutíchajúceho bojového poľa.

Fortnite: Battle Royale

Keď štúdio Epic Games, stojace za hitmi ako Unreal Tournament alebo Gears of War, ukázalo prvýkrát vizuál vtedy ešte Fortnite: Save The World, mnohí kritici pristupovali k hre so skepticizmom. Na vine bol, ako farebnejší vizuál hraničiaci s komixovosťou, tak aj kombinácia strieľačky s prvkami budovania po vzore Minecraftu.

Fortnite však zažil obrovský boom v momente vydania herného režimu Battle Royale dva mesiace po vydaní pôvodnej hry, ktorý k svojmu obrazu prispôsobil herné mechaniky vtedajšieho etalónu multiplayerového hrania, PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Apex Legends

Koniec roka 2018 a začiatok minulého roka sa herná komunita niesla v znamení boomu Battle Royale hier. Samozrejme, podpísali sa na tom vyššie zmieňované tituly ako Fortnite alebo PUBG, ktoré boli mesiace považované za neprekonateľné, a preto pokus tímu Respawn Entertainment vstúpiť do týchto vôd bol považovaný za síce rešpektované rozhodnutie, no o to odvážnejšie.

Akcia z pohľadu prvej osoby sa však medzi hráčmi ujala viac než dobre, za čo môže titul ďakovať skvele nakombinovanými prvkami z rôznych herných sérií, inšpiráciou a skúsenosťami z dvojice hier Titanfall a progresívnym systémom postavenom na konštantnom odmeňovaní hráčov. V porovnaní práve s kráľmi Battle Royale žánru sa Apex v tej dobe odlišoval takisto prístupom k hrateľnosti, kedy si ty ako hráč môžeš zvoliť akúkoľvek postavu, vyhovujúcu tvojmu štýlu hrania.

Hearthstone

Aj keď Hearthstone nebol od začiatku koncipovaný ako free to play titul, štúdio Blizzard Entertainmnet sa rozhodlo prejsť na tento model v roku 2014. Hra je vo svojej podstate jednoduchá, keďže hlavnou úlohou hráča je poraziť protivníka doteraz nazbieraným setom kariet, inšpirovaným univerzom hier Warcraft.

Hra s titulmi na tomto zozname nezdieľa je len fakt, že je zadarmo, ale aj jej obľúbenosť v e-športovej kultúre. Hearthstone od svojho vzniku inšpiroval hneď niekoľko iných herných štúdií ku tvorbe svojich vlastných kartových hier, no dovolíme si tvrdiť, že žiadna z nich sa k úspechu kariet od Blizzardu nepriblížila. A to dokonca ani zaklínačovský Gwent, ktorý rovnako ako Hearthstone je úplne zadarmo.

Path of Exile

Medzi najvyzdvihovanejšie diablovky všetkých čias je často považovaný práve F2P titul Path of Exile. Hra sa prvýkrát objavila na počítačoch v roku 2013 a odvtedy si medzi komunitou našla mnohých fanúšikov.

Herný systém je postavený na základných kameňoch žánru RPG, kde hlavný prím je kladený na náhodne generované prostredia, neutíchajúci grind, obrovské zásoby vybavenia a hlavne, nekončiaci strom schopností. Práve posledný spomínaný aspekt zabezpečil hre tak veľkú popularitu, zabezpečujúcu Path of Exile stovky hier zábavy kompletne zadarmo.

Counter-Strike: Global Offensive

Legenda internetových kaviarní, školských učební a v neposlednom rade aj e-športového sveta prešla pod F2P model koncom roka 2018. Herná séria je na vrchole rebríčkov hier pre viacerých hráčov už viac ako dve dekády, počas ktorých si značka Counter-Strike prešla mnohými premenami.

Nenechaj si ujsť
Fanúšikovia Peaky Blinders držte sa: Vieme, kedy príde videoherná adaptácia seriálu

Najzásadnejšou transformáciou si však boj policajtov proti teroristom prešiel práve s dielom Global Offensive, ktorý ikonické mapy, zbrane a vlastne celkový zovňajšok hry prekopal k obrazu moderných strieľačiek. Značka v tej dobe chytila druhý dych, začali sa k nej vracať aj hráči, ktorí od nej už niekoľko rokov odvracali zrak a Global Offensive sa okamžite stal hitom.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú