Po niekoľkých dňoch od veľkého „boomu“ ohľadom nového európskeho e-shopu, XiaomiForSale.com, bol tento e-shop dnes oficiálne spustený. Počas čakania na spustenie nového e-shopu nás lákali na ceny, ktoré sú síce vzhľadom na tie slovenské veľmi atraktívne, no ak si to porovnáme s cenami e-shopu ibuygou.com, veľká revolúcia v cenách sa nekoná.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi4 kúpite v SmartZero.sk len za 369,99 €

Čo o novom e-shope teda vieme? E-shop XiaomiForSale.com je založený čínskou firmou TOPP TEN CO., LIMITED, ktorá mi je zhodou náhod známa, keďže mi v minulosti od nich chodili emaily s ponukami na súčiastky pre rôzne smartfóny.

Ceny a doprava

Ako som už spomínal vyššie, ceny sú na slovenské pomery pomerne prijateľné a pre slovenského zákazníka stále zaujímavé. Osobne som však očakával oveľa nižšie ceny. Ceny na webe sú však konečné, netreba platiť žiadne iné poplatky (clo ani daň), zaplatíte len za poštovné. Spoločnosť má sklad v Nemecku, odkiaľ bude odosielaný všetok tovar, ktorý si od nich objednáte. Veľkou výhodou je, že cena poštovného na Slovensko je pomerne nízka a dodanie rýchle (uvádzané sú 3 dni). Cena poštovného sa pohybuje v rozmedzí od 3 do približne 6 €, záleží na tom, aký spôsob dopravy si vyberiete. Vybrať si budete môcť z dopravcov ako UPS, DPD, DHL, GLS, Geis, TNT a iné.

miTV

Záruka, reklamácie a servis

Keďže predaj prebieha cez ázijského obchodníka, záruka na všetky zariadenia je len 1 rok. V prípade záujmu si však budete môcť dokúpiť ďalší jeden rok záruky, čo je v podstate u ázijských e-shopoch bežné. V prípade Redmi 2 stojí predĺžená záruka len 1 €, pri Mi Note to je zasa 20 €. Reklamácie prebiehajú priamo v Európe, jedno zo servisných stredísk je dokonca aj v Českej republike. E-shop ponúka záručné aj pozáručné opravy. Kontakt na jednotlivé strediská nájdete priamo na webe. Navyše, e-shop Vám ponúka aj 14-dňovú dobu na vrátenie tovaru, čo však pre Vás nebude úplne najvýhodnejšie. Tovar je nutné odoslať priamo do Ázie, čím Vám narastú náklady na dopravu, ktorá nie je najlacnejšia a je to tiež časovo náročná záležitosť.

Čo vravíte na ceny a celú politiku nového e-shopu? Myslíte si, že sú nízke alebo mohli byť ešte nižšie?

Zdroj: Mobilmania.cz

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú