Dvaja policajti v americkej Louisiane prišli o prácu kvôli príspevku na Facebooku. Navrhovali totiž vraždu demokratickej reprezentantky Alexandrie Ocasio-Cortez, píše Gizmodo.

Charlie Rispoli, veterán policajných zborov v Gretne, zdieľal minulý týždeň na Facebooku článok, ktorý obsahoval falošné citácie pripisované demokratickej reprezentantke Alexandrie Ocasio-Cortez. Článok obsahoval jej falošný citát o tom, že príslušníci americkej armády majú príliš veľké platy.

Rispoli v príspevku napísal, že Ocasio-Cortez „potrebuje rundu, a nie takú, akú predtým servírovala“, narážajúc na to, že reprezentantka pracovala pred zvolením do kongresu ako barmanka. Príspevok sa pravdepodobne páčil jeho kolegovi, Angelovi Variscomovi, ktorý naň dal palec hore. Obaja policajti boli včera prepustení kvôli porušeniu pravidiel oddelenia.

Zobraziť celú galériu (1)
Alexandria Ocasio-Cortez / Zdroj: Flickr / nrkbeta

„Tento incident vidíme ako hanbu pre naše oddelenie. Dôstojníci konali neprofesionálnym spôsobom a navrhovali násilný čin proti zasadajúcej kongresmanke USA.“, povedal šéf policajného zboru v Gretne, Arthur Lawson na tlačovej konferencii, píše Reuters.

K incidentu došlo len niekoľko dní po tom, ako prezident Donald Trump pridal na Twitter sériu príspevkov, v ktorých píše, že Ocasio-Cortez a tri jej kolegyne z Kongresu by sa mali vrátiť tam, odkiaľ prišli, ak nie sú v Spojených štátoch šťastné. Zo skupiny, ktorú v Ocasio-Cortez vedie, sa v USA narodili tri zo štyroch demokratiek, vrátane jej.

Štvrtá reprezentantka Ilhan Omar prišla ako utečenec zo Somálska, ale už ako dieťa získala americké občianstvo. Práve Omar bola nedávno terčom davu podporovateľov Donalda Trumpa v Severnej Karolíne, ktorý na jej meno skandoval „pošlite ju späť“, čo pobúrilo americkú spoločnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom