Rozhovor dvoch hráčov známej hry Call of Duty prostredníctvom Twitteru viedol k smrti 28-ročného muža z Kansasu. Ten bol zastrelený a zabitý políciou po falošnom hlásení na číslo 911.

Na tlačovej konferencii polícia z mesta Wichite uviedla, že šlo o falošné volanie, ktoré malo na scénu dostať špeciálne jednotky SWAT. Za všetkým je komunikácia dvoch hráčov Call of Duty: WWII prostredníctvom Twitteru. Z tejto komunikácie vyplýva, že došlo k slovnej potýčke medzi dvomi hráčmi porazeného tímu po zápase o odmenu vo výške približne 1,25 €.

Potýčka, ktorá viedla až k smrti nevinného muža

Potýčka vyústila do situácie, kedy hráč s prezývkou „M1ruhcle“ odovzdal svoju adresu hráčovi „baperizer“. Ten v hneve túto adresu posunul mladíkovi, ktorý na Twitteri vystupoval pod účtom @SWAuTistic. Tento mladík následne inicioval falošné volanie na políciu vo Wichite. Problémom však bolo to, že M1ruhcle poskytol falošnú adresu.

Nebezpečný žart menom „swatting“

Zavraždený muž sa tak stal obeťou takzvaného „swattingu“. Je to prípad, kedy podvodník nahlási falošné hlásenie polícii v snahe privolať k nič netušiacej obeti žartu špeciálne jednotky SWAT. Vo falošnom hlásení stálo, že na inkriminovanej adrese sa odohráva rukojemnícka dráma, pričom volajúci povedal, že jeho otec bol zavraždený strelou do hlavy. Po príchode polície nič netušiaci muž reagoval na všetky výzvy, no osudným sa mu stal pohyb ruky smerom k opasku, na ktorý zareagoval streľbou jeden z policajtov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom