Ak nie si práve fanúšikom výrezu v displeji a chceš mať to najlepšie na trhu, tak sú tvoje možnosti značne obmedzené. My však pre teba máme dobrú správu a pripravili sme si v akcii rovno dve zariadenia, ktoré nielenže majú displej bez výrezu, ale ponúkajú pokrokové technológie, ktoré nikde inde nenájdeš.

Obe zariadenia sú si veľmi podobné a záleží tak už len na tvojich osobných preferenciách. Ponúkajú tie najlepšie špecifikácie na trhu a majú plné LTE, čo je určite dobrá správa. Prvým zariadením je Vivo NEX S, ktoré kúpiš už za 555 € a tým druhým je Oppo Find X, dostupné so špeciálnym kupónom za 684 €.

Kúpiť Vivo NEX S s vysúvacím selfie fotoaparátom za 555 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Oppo Find X OLED displejom a vysúvacou konštrukciou za 684 €
Doprava bez poplatkov cez EU Priority Line

Aj keď ide o čosi vyššie ceny, než na aké sme u čínskych smartfónov zvyknutí, stále je to čiastka, ktorá je porovnateľná s vlajkovými loďami popredných výrobcov. Navyše si môžeš byť istý, že za svoje peniaze dostaneš TOP zariadenie, ktoré je viacerými prvkami originálne a záujem okolia je v tomto prípade zaručený.

Vivo NEX S

V tomto prípade ide o najvyšší model (k dispozícii je ešte jeden), ktorý ponúka súčasný TOP procesor Snapdragon 845, spoločne s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Displej má 6,59″, rozlíšenie FullHD+ a ide o Super AMOLED s pomerom 19,3:9. Najzaujímavejšou častou celého displeja je vstavaná čítačka odtlačkov prstov. Ide už o tretiu generáciu, ktorá zlepšuje presnosť o 50 % a rýchlosť odomknutia o 10 % oproti predchádzajúcej verzii.

Vzhľadom na absenciu výrezu v displeji, senzory, slúchadlo a predná kamera nie sú viditeľné. Výrobca sa s tým veľmi dobre vysporiadal a pri telefonovaní je zvuk šírený prostredníctvom frekvencií na displeji, ktoré sa následne prenášajú do ucha. Predná kamera je ukrytá v tele a vysúva sa z hornej strany zariadenia. Rôzne senzory sú ukryté priamo pod displejom, cez ktorý dokážu bez problémov fungovať.

Na zadnej strane sa vyníma duálny fotoaparát s rozlíšením 12 MPx. Ide o snímač Sony IMX363. Veľkosť pixelov je 1,4 μm a clona je f/1,8. Podporovaná je aj 4-osová optická stabilizácia obrazu. Predný fotoaparát má 5 MPx a ako už bolo spomenuté, vysúva sa priamo z konštrukcie smartfónu. Pri oboch nechýba podpora umelej inteligencii.

Batéria má kapacitu 4000 mAh, čo je vcelku slušná hodnota. Nezabudlo sa ani na hráčov a priamo pre nich je v zariadení implementovaný herný engine. Hráči sa potešia aj virtuálnemu 3D, 7.1 Hi-Fi zvuku, ktorý ich úplne vtiahne do deja hry. Prítomný je aj DAC prevodník. NEX S dokonca prichádza aj so širokou podporou LTE sietí, vrátane u nás používaného B20 (800 MHz).

Oppo Find X

Priama konkurencia pre Vivo NEX, pričom posúva hranice ešte o čosi ďalej. Do konštrukcie sa podarilo vtesnať až 6,4″ OLED displej s FullHD+ rozlíšením a pomerom k telu až 92,25 %. Aj tu je displej takmer bez rámčekov a senzory a fotoaparát sú schované vo vnútri konštrukcie. Navyše podporuje 3D skenovanie tváre a má rozlíšenie 25 MPx.  Zadná časť zasa odhaľuje duálny fotoaparát so 16 MPx a 20 MPx snímačom.

Základom výkonu je procesor Snapdragon 845 a jeho 8 jadier. Tento kremík spolupracuje s obrovskou operačnou RAM pamäťou o veľkosti až 8 GB. Do hry sa zapája aj masívnych 256 GB interného úložiska a slušná 3 730 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania VOOC.  Nechýba podpora DualSIM funkcionality, ktorá zvládne všetky globálne frekvencie operátorov.

Všetci používatelia si v tejto novinke užijú operačný systém Android 8.1 Oreo s grafickou nadstavbou výrobcu Color OS. Ak sa pýtaš, kde je čítačka odtlačkov prstov, tak tá sa tu nenechádza. Oppo totiž všetko stavilo na 3D sken tváre a dôveruje mu natoľko, že sa rozhodlo snímač odtlačkov nepoužiť.

Výsledná cena oboch smartfónov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom