Samsung mal dnes veľký deň. Verejnosti predstavil hneď niekoľko technologických vychytávok, ktoré vo väčšine prípadov ponúkajú koncovým konzumentom vylepšený zážitok, načrtnutý už v minulých generáciách.

Vedľa vlajkovej dvojiceGalaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra, dostal na prezentácii Samsung Galaxy Unpacked priestor aj nový skladací model Galaxy Z Fold 2. Ten bude pokračovať v šľapajách svojho kontroverzného predchodcu a my pevne držíme palce Samsungu, aby sa zo svojich chýb poučil a v prípade druhej generácie ich nezopakoval.

Aj napriek početným neduhom a vyššej cenovke Samsung tvrdí, že prvý Galaxy Fold prekročil v predajnosti magickú hranicu milión kusov. Už podľa krátkej prezentácie pôsobí druhá generácia serióznejším dojmom ako minulý rok.

Síce spoločnosť veľa informácií o Galaxy Z Fold 2 neposkytla, potvrdila hneď niekoľko radikálnych vylepšení. Najrazantnejších zmien sa dočkala práve dvojica displejov, ktoré už minulý rok vzbudzovali pozornosť na každom kroku.

Samsung

Aj v tomto prípade sa telefón skladá po vertikálnej osi ako kniha, kedy sa 7,6-palcový displej delí na dve polovice. Výsek z minulého roka tentokrát vystriedal jednoduchý okrúhly výrez s jedným objektívom umiestneným v strede pravej polovice rozloženého displeja.

Vynikajúci zážitok zo skladacieho zariadenia neumocňuje len 120 Hz obnovovacia frekvencia, ale aj použitie tenkého skla UTG, ktoré si odbilo premiéru už minulý rok s modelom Galaxy Z Flip.

Samsung

Práve použitie takéhoto materiálu by malo zariadeniu zabezpečiť potrebnú trvácnosť, ktorú plast v prípade minulej generácie nebol schopný zabezpečiť. Samsung mimochodom tvrdí, že UTG vrstva je tenšia ako ľudský vlas.

Telefón bude vďaka novému pántu podstatne tenší (6 mm) a rozhodne príjemnejší na nosenie vo vrecku, keďže medzera medzi displejmi v zavretom režime je omnoho menšia. Nový pánt je rovnako obohatený o funkciu „sweeper“, čo sú vlastne plastické štetiny čistiace prach a ostatné nečistoty v okolí pántu.

Samsung sa už nemusí hanbiť ani za sekundárny displej

Kórejsky výrobca sa v tomto prípade už nemusí hanbiť ani za displej na vonkajšej strane, ktorý sa nafúkol na prijateľných 6,2-palcov. Keďže panel tento rok pokrýva takmer celú prednú stranu, selfie kamera je opäť skrytá v jednoduchom kruhovom výreze.

Displeju na vonkajšej strane sekunduje protiľahlá trojica kamier, ktorá bude pravdepodobne ako minulý rok zdieľať s Galaxy Note líniou nielen dizajn, ale aj špecifikáciu. Aj keď Samsung ukázal telefón v plnej kráse, bližšie informácie odhaľujúce výkon alebo cenu zariadenia neprezradil.

Nenechaj si ujsť
Kuriozita dekády: Samsung predstavil slúchadlá, ktoré vyzerajú ako fazuľky

Na priblíženie telefónu si budeme musieť počkať do 1. septembra, teda na deň, kedy Samsung spustí prvé predobjednávky. Bude dostupný v troch farebných prevedeniach – mystická čierna, mystická bronzová a v edícii Thom Browne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom