Dnešná premiéra nových produktov Samsungu so sebou priniesla aj predstavenie nového tabletu Galaxy Tab S7 a S7+ a hodiniek Galaxy Watch 3. Už napohľad je však vidieť, kde sa výrobca inšpiroval.

Dizajnová stránka oboch veľkostných verzií tejto novinky sa náramne ponáša na konkurenčný tablet z Cupertina, ktorý budú používateľovi pripomínať nielen podobne dizajnované rámiky, ale aj umiestnenie reproduktorov, či dokonca antén. Takmer na vlas trafil aj veľkosti obrazoviek a zatiaľ čo menší z dvojice dostal presne 11″ displej, druhý má obrazovku s uhlopriečkou 12,4″.

Výkonný tablet zvládne náročnú grafiku aj hry

Samsung to však napriek podobnosti poňal po svojom. Hardvérová výbava Galaxy Tab S7 a S7+ je skoro totožná, líšia sa len v oblastiach konektivity, veľkosti batéria, či obrazoviek. Základom všetkého je však výkonný procesor Snapdragon 865+, ktorý je predurčený na zvládanie všetkých náročných úloh. S ním spolupracuje 6 GB operačná RAM pamäť.

Priestoru na ukladanie súborov nie je na rozdávanie, nájdeme tu 128 GB úložisko, avšak vďaka podpore microSD kariet ho je možné rozšíriť o ďalší 1 TB. Hlavnou prednosťou nového tabletu od Samsungu je však obrazovka. Obe verzie s 11″ a 12,4″ displejom ponúkajú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu obrazu.

Menší z dvojice však dostal LTPS TFT displej s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov, zatiaľ čo u väčšieho súrodenca nájdeme kvalitnejší sAMOLED panel s rozlíšením 2800 x 1752 pixelov. Obrazovky sa však môžu pýšiť certifikáciou SGS, ktorá zaručuje nízke emitovanie modrého svetla, čím zároveň chráni oči používateľa. Zmenilo sa aj umiestnenie predného fotoaparátu, ktorý sa miesto na vrchu nachádza na bočnej strane vedľa displeja v bočnom rámiku.

Tablet pre umelcov a kreatívcov

Výrobca vylepšil aj pero S Pen, ktoré dostalo upravený dizajn pre lepšie držanie a možnosť ovládania vzdušnými gestami podobne ako v prípade stylusu pre smartfóny Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra. V systéme Android 10, ktorý je upravený o nadstavbu výrobcu, nájdeme ďalší rad funkcií a možností, ktoré uľahčujú používanie pera napríklad aj pri aplikáciách na kreslenie a poznámkach.

Používateľ má možnosť rozdeliť si pri práci displej až na 3 časti a vyplniť ich samostatnými aplikáciami.

Ekvivalent funkcie „split screen“ dopĺňa aj okrajový Edge panel s vybranými aplikáciami, ktorý uľahčuje ich spúšťanie, prípadne v ňom môžu byť využité miniaplikácie napríklad pre ovládanie hudby.  Samsung si je vedomý, ktorých zákazníkov chce týmito tabletmi osloviť, a preto doň pridal aj užitočné aplikácie pre kreslenie, tvorbu poznámok aj grafický dizajn.

Predobjednávka opäť s užitočným darčekom

O zvukový prejav tabletov sa stará štvorica stereo reproduktorov vylepšených spoločnosťou AKG, ktoré podporujú Dolby Atmos. Nechýba tu ani podpora pre najnovšie druhy konektivity a nájdeme tu teda Wi-Fi 6, spolu s Bluetooth pripojením 5. generácie či podporu 5G sietí. Tá je však vyhradená len pre väčší Galaxy Tab S7+, ktorý bude okrem 5G verzie dostupný aj iba s Wi-Fi pripojením.

Menší Galaxy Tab S7 prichádza vo verzii s podporou LTE pripojenia alebo v klasickej verzii len s Wi-Fi. Práve to ich bude odlišovať aj pri cenách. Samsung Galaxy Tab S7 v LTE verzii bude u nás dostupný za 799 €, zatiaľ čo jeho Wi-Fi variant bude stáť 699 €.

Väčší Galaxy Tab S7+ bude v prípade Wi-Fi verzie stáť 899 € a za model s podporou 5G zákazník potom zaplatí 1099 €. K dispozícii budú 2 farebné verzie tabletov – Mystic Black a Mystic Bronze. Samsung navyše ponúka v predpredaji aj ochranné púzdro zadarmo. Predobjednávky trvajú od 5. do 20. augusta a predaj začína 21. augusta.

Hodinky pre športovcov aj biznismenov

Jednou z ďalších noviniek Samsungu sú nové hodinky Galaxy Watch 3, ktoré oproti predošlému modelu narástli v priemere ciferníka, no sú o 14 % tenšie a 15 % ľahšie. Okrúhly displej s 1,4″ uhlopriečkou je o 0,1″ väčší ako v predošlom modeli, a to aj napriek zmenšeniu rámika, ktorého hrúbka sa zredukovala o 2,8 mm. Celkovo nové hodinky Samsungu vážia príjemných 53,8 gramov.

Prispôsobenie podľa preferencií používateľa umožňujú najmä ciferníky domovskej obrazovky, ktoré sú dostupné v rôznych štýloch. Na výber je až 80 000 dizajnov a 40 komplikácií pre rôzne aktivity a aplikácie.

V prípade monitorovania športových aktivít tu nájdeme celkovo 120 najrôznejších cvičení a športov. Popritom však hodinky Galaxy Watch 3 zvládajú merať pomocou EKG senzora aj srdcovú aktivitu a ďalší senzor zasa meria krvný tlak. Taktiež sa tu nachádza snímač pre meranie kyslíku v krvi. Samsung nezabudol ani na funkciu detekcie pádu, ktorá automaticky privolá pomoc.

Všetok výkon hodinkám dodáva dvojjadrový procesor Exynos 9110 a 1 GB operačná RAM pamäť. V hodinkách je aj 8 GB vnútornej pamäte. Napájanie zabezpečuje 340 mAh batéria pri väčšom modeli a 247 mAh batéria pri 41 mm verzii. Samsung v nich využil vlastný OS Tizen Based Wearable 5.5. Vybavil ich aj odolnosťou proti vode do 5 ATM a pridal aj certifikáciu IP68. Na výber pritom budú dve verzie s LTE alebo len Bluetooth pripojením.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 3 v 45 mm verzii budú u nás dostupné vo farbách Mystic Black a Mystic Silver za 459 € pri Bluetooth verzii a za 509 € v prípade verzie s podporou LTE. Menší model v 41 mm verzii bude k dispozícii len v Bluetooth verzii vo farbe Mystic Silver a Mystic Bronze za 429 €. Predaj začína už 7. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP