Na dnešnej očakávanej konferencii prišlo na rad okrem premiéry nových smartfónov radu Galaxy Note 20 aj predstavenie netradičných bezdrôtových slúchadiel spoločnosti. Samsung stavil na nezvyčajné tvary a prémiové funkcie, ktoré majú v Galaxy Buds Live zaručiť kvalitné počúvanie hudby.

Keď sa poprvýkrát dostal obrázok týchto nových slúchadiel v úniku informácií na verejnosť, zrejme by bol málokto čakal, že sa jedná o skutočný produkt. Samsung však nezaháľal a po úspešných slúchadlách Galaxy Buds a Buds+ prišiel s párom „fazuliek“, ktoré už napohľad vybočujú zo zaužívaných trendov.

Dizajn slúchadiel pripomína známu strukovinu, no pod povrchom nájdeme technológie, ktoré sa postarajú ako o bezproblémové nosenie v ušiach, tak o vysokú kvalitu výsledného posluchu hudby. Aj s aktívnym potláčaním hluku.

Nekonvenčné tvary sa prispôsobili ľudskému uchu

Slúchadlá Galaxy Buds Live boli navrhnuté pre ľudské ucho a z toho dôvodu nabrali tak nezvyčajné tvary. Ich vkladanie do uší pritom nemá prebiehať ako pri väčšine iných slúchadiel. V tomto prípade totiž treba slúchadlá vložiť do ucha s výstupom orientovaným do ušného kanálika a presným pohybom pootočiť slúchadlá tak, aby zapadli do ušnice.

Práve preto bol dizajn prispôsobený vonkajšiemu uchu, aby slúchadlá zapadli presne tam, kde majú. Používateľ si navyše môže vybrať z dvoch veľkostí gumičiek wingtip (S/L) v balení, aby slúchadla v jeho uchu držali čo najlepšie. Celkový dizajn konštrukcie v spojení s tesniacou gumičkou potom zaistí, že slúchadlá z uší nevypadnú.

Galaxy Buds Live v sebe skrývajú až 3 mikrofóny, IR senzor, reproduktor a otvory pre prepúšťanie vzduchu. Samsung na tejto novinke spolupracoval s dcérskou firmou AKG, ktorá sa postarala o vysokokvalitnú reprodukciu zvuku. Systém adaptívnych mikrofónov potom prispôsobuje hlasitosť okolitému prostrediu a redukuje hluk. Zároveň poskytujú aj čistú reprodukciu hlasu počas volaní.

Samotné telefonáty výrobca vyriešil jedinečným spôsobom. Slúchadlá totiž obsahujú systém s akcelerometrom, ktorý zaznamenáva pohyb čeľuste používateľa a vibrácie počas rozprávania, pričom to všetko je následne premenené na zvukový signál a hlas pri hovoroch. Navyše, pokiaľ používateľ nerozpráva, systém redukuje okolitý hluk.

Nechýba ani aktívne potláčanie hluku

Okrem toho tu však nájdeme aj podporu pre aktívne potláčanie hluku. Technológia, ktorá je zväčša doménou kanálových slúchadiel, si však našla miesto aj v Galaxy Buds Live, kde redukuje 97 % okolitého hluku, ktorý produkujú napríklad vlaky a autobusy, aby si používateľ vychutnal nerušené prehrávanie hudby.

Kórejský výrobca tu navyše priniesol aj vlastný škálovateľný kodek, ktorý má zaistiť, že sa kvalita prehrávania nebude meniť na základe intenzity Bluetooth signálu. V prípade slabšieho signálu dochádza k väčšej kompresii zvuku pre neprerušované počúvanie. Galaxy Buds Live podporujú aj kodeky AAC a SBC. Ovládanie prehrávania potom prebieha pomocou dotykových gest.

Vydržia veľa

Samotná batéria v slúchadlách s kapacitou 60 mAh poskytuje dostatok energie až pre 6 hodín prehrávania hudby. Nabíjacie púzdro so 472 mAh batériou potom pridáva ďalších 21 hodín. Pre 1 hodinu počúvania stačí slúchadlá nabíjať len 5 minút.

Výdrž však záleží aj toho, či je využívané potláčanie hluku. S ANC a zapnutým asistentom Bixby vydržia Galaxy Buds Live spolu s púzdrom 20 hodín a bez aktívneho potláčania hluku až o 9 hodín dlhšie.

Cena a dostupnosť

Samsung ponúkne tieto slúchadlá na slovenskom trhu už 21. augusta za cenu 189 €. Zákazníci, ktorí si predobjednajú nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra, ich môžu získať ako darček k smartfónu. Na výber potom budú 3 farebné verzie – Mystic White, Mystic Bronze a Mystic Black.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom