Captain Marvel je dosť možno fyzicky najsilnejšou postavou, ktorá sa momentálne nachádza v Marvel Cinematic Universe. Aj preto sa mnohí fanúšikovia báli, ako ju tvorcovia zobrazia v očakávanej tímovke. Ako sme ale videli pred mesiacom, poradili si s ňou úplne inak, než sme čakali – vo filme totižto bola len na pár minút. 

Aký je teda skutočný dôvod, prečo mala Captain Marvel v Avengers: Endgame tak malú úlohu? Informácie k téme priniesol portál heroichollywood.com.

Captain Marvel v Avengers: Endgame

Ešte pred premiérou najnovšej marvelovky sa fanúšikovia delili na dva tábory. V jednom sa nachádzali ľudia, ktorí predpokladali, že Captain Marvel hravo porazí Thanosa. V druhom zasa boli takí, ktorí vraveli, že Carol Danvers v tomto filme nemá čo robiť a najlepšie by bolo, keby v ňom ani nebola.

Ako sme nakoniec videli, splnili sa obidve verzie. Captain Marvel toho v Endgame stihla celkom dosť, pričom znova poriadne predviedla svoju moc na konci filmu, kedy sama zničila Thanosovu loď. Taktiež dokázala, že fyzickou silou prekonáva aj samotného Šialeného Titána, ktorý sa jej dokázal zbaviť až s použitím Kameňa sily (Power Stone). No a asi najpodstatnejšie, na začiatku filmu zachránila Tonyho Starka.

Na druhú stranu je to asi tak všetko. Objavila sa totiž len v hŕstke scén, pričom pre samotný príbeh naozaj nebola až tak dôležitá. Ako teda Marvel prišiel k rozhodnutiu, že ju nepostavia do samotného centra filmu? Toto o tomto probléme povedal Stephen McFeely, jeden zo scenáristov:

“Natáčali sme to predtým, než sa natáčal jej vlastný film. [Brie Larson] hovorí slová z úst postavy 20 rokov po jej príbehu pôvodu, ktorý ešte nikto nevytvoril. Je to šialené. Samozrejme, Captain Marvel v Avengers: Endgame nie je až tak veľmi podstatná. To totiž nie je príbeh, ktorý chceme prerozprávať – tým sú originálni hrdinovia a ich straty a príchod ku koncu, zatiaľ čo ona je len nováčik.

Podobný názor zastáva aj jeden z režisérov (Joe), ktorý v rozhovore s Empire ešte dávnejšie povedal toto:

“Bol to príbeh o pôvodnej šestke. To bol zámer filmu – ukončiť 10-ročnú ságu týchto postáv. A Carol je ešte celkom nová.

“…ak pracujete s dejom týchto rozmerov, musíte myslieť na ‘ekonómiu príbehov,’ aby ste umocnili tú cestu,” doplnil Anthony Russo.

Je to už teda jasné. Tvorcovia mohli Captain Marvel postaviť do centra príbehu, no schválne to nespravili, pretože nešlo o jej príbeh, ale vyvrcholenie životov Avengerov. Carol si teda štúdio stále šetrí na budúcnosť MCU.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom