Spoločnosť Doogee sa nikdy neorientovala na príliš luxusné kúsky, no smartfóny z nižšej triedy po internete žnú úspechy. Len pred niekoľkými hodinami unikli prvé informácie, špecifikácie i pár obrázkov pripravovaného zariadenia Doogee X5.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

To by sa malo zaradiť medzi ostatnú šedú konkurenciu, no Doogee počíta so zákazníkmi, ktorý si stanovili budget v nižších radoch, a že ich nie je málo. Smartfón prichádza s 5-palcovým HD displejom technológie IPS, 5 MPix hlavným snímačom, nechýba exkluzívny MediaTek MT6580 CPU so štyrmi jadrami a 2200 mAh akumulátor. Kapacita v radoch 2000 mAh nie je zrovna lichotivé číslo, no v radoch HD displejov a úspornejších, menej výkonných chipsetov od MediaTek, X5 určite potiahne na jeden náročný deň.

Z hľadiska mobilných sietí Doogee určite nesklame. Prináša 3G modul a nechýba tiež podpora niektorých 4G LTE pásiem. Medzi ďalšie vylepšenia patrí optimalizované užívateľské rozhranie, 3D Box reproduktor a polykarbonátové uni-body telo.

A cena? Tá je skutočne jedným z tromfov pripravovanej novinky. Začínať by mala na hranici 49,99 amerických dolárov, čo v prepočte činí neuveriteľných 45 €! Dátum uvedenia na trh nie je presný, no v priebehu augusta by sa malo zariadenie objavovať v prvých e-shopoch.

Zdroj: Doogee

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP