Spojené štáty americké sú už nejaký ten mesiac pod vedením prezidenta Donalda Trumpa. Ten teraz svojich spoluobčanov a celý svet prekvapil novými informáciami o stíhacích lietadlách typu F-52, ktoré mala Amerika doručiť Nórsku. Táto predčasne splnená objednávka by nebola zvláštna, teda pokiaľ by sa F-52-ky nevyskytovali len v Call of Duty: Advenced Warfare.

Amerika si po celom svete získala svojich spojencov, ktorých zásobuje zbraňami a bojovými strojmi z vlastnej výroby. Medzi nich patrí aj Nórsko, ktoré malo pred pár dňami obdržať zásielku stíhačiek typu F-52 a F-35, z ktorých malo byť v USA vyrobených 52 kusov.

Nórsko dostalo neexistujúce stíhačky

Donald Trump bol na predčasné splnenie objednávky nesmierne hrdý, čo prehlásil aj počas stretnutia s nórskou premiérkou Ernou Solbergovou. „V novembri sme začali s dodávkami stíhačiek F-52 a F-35. Doručili sme z nich až 52 kusov, a to ešte pred konečným termínom.“ – Donald Trump, prezident USA. Vybavenie objednávky teda bolo skutočne rýchle, najmä ak išlo o neexistujúce stíhačky, s ktorými sa môžeme stretnúť len v hre Call of Duty: Advanced Warfare. S najväčšou pravdepodobnosťou si však pán prezident len pomýlil počet kusov a označenie stíhačiek.

Zobraziť celú galériu (1)
CHANNEL90seconds newscom/YouTube

Nenechaj si ujsť
Donald Trump komentoval globálne otepľovanie na Twitteri. Vedci sa chytajú za hlavu

Na tento prešľap upozornil denník Washington Post, ktorý tým zrejme Donaldovi Trumpovi pokazil náladu na celý deň. Takéto mylné vyjadrenie ale nie je prvou „perlou“, ktorou sa prezident USA zviditeľnil po celom svete. Prednedávnom totiž verejne chválil aj africkú krajinu, ktorú miesto Namíbie pomenoval „Nambiou“. Donald Trump tak opäť ukázal všetkým, že aj vysokopostavený politik a prezident jednej z najmocnejších krajín sveta nie je (znova) neomylný. Pokiaľ by sa však prezident USA rozhodol nechať vyrobiť stíhačky typu F-52, môže sa inšpirovať originálom od štúdia Activision. Dovtedy si v nich piloti môžu zalietať len pri hraní tejto akčnej hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom