Novozvolený americký prezident Donald Trump je známy svojími častými telefonátmi, prostredníctvom ktorých vybavuje nielen obchodné záležitosti. Po nástupe do funkcie dostal bezpečnejší smartfón, ktorým sa malo predísť nechceným únikom citlivých informácií. Tvrdohlavosť nového prezidenta však prevládla a on znova používa svoj súkromný smartfón. 

Richard DeAgazio bol svedkom zaujímavej situácie. Potom, ako zaplatil nemalé peniaze, približne 188 000 € za členstvo v súkromnom VIP klube, sa ocitol na súkromnej akcii, kde sa dostal do spoločnosti prezidenta USA a japonského premiéra. Pri tejto udalosti sa spomínaný pán stal svedkom nezhôd ohľadom národnej bezpečnosti. Táto situácia vyústila až do takej miery, že Severná Kórea odpálila raketu, aby ukázala svoj vzdor voči organizácii OSN. Trumpovi priniesli asistenti nejaké dokumenty, na ktoré prítomný personál svietil svetlom zo smartfónov, čo je takmer ideálna situácia pre prípadnú špionáž. Našťastie bolo neskôr potvrdené, že tieto dokumenty boli vyhotovené iba pre tlačovú konferenciu.

zdroj fotografie: Twitter

Nenechaj si ujsť
Rusko zvažovalo vydanie IT „celebrity“, Edwarda Snowdena, vláde USA s cieľom zlepšiť vzájomné politické vzťahy

Nový americký prezident bol prostredníctvom zabezpečeného zariadenia informovaný o situácii ohľadom Severnej Kórei, no vypusteniu rakety sa nepodarilo zabrániť. Fotografia, ktorú zachytil prominentný člen klubu však odhalila Trumpa, ako používa svoj súkromný smartfón. Tým je Samsung Galaxy S3 v tenkom ochrannom púzdre. Vyvolalo to obavy u amerických senátorov, ktorí už prostredníctvom listu informovali ministra obrany. V ňom upozorňujú na možnú bezpečnostnú hrozbu, ktorej sa Donald Trump vystavuje používaním svojho nezabezpečeného Samsungu.

zdroj fotografie: Softpedia News

Zabezpečený Samsung Galaxy S4 pre Donalda Trumpa má rôzne obmedzenia, medzi ktorými je aj zákaz posielania príspevkov na sociálnu sieť Twitter. Tú si americký prezident veľmi obľúbil. S4-ka s týmito „vylepšeniami“ je tak oveľa bezpečnejšou alternatívou ako starší model Galaxy S3, na ktorý bol Trump doteraz zvyknutý. Celá situácia ešte nie je uzavretá, no prezident by mal rozhodne klásť väčší dôraz na bezpečnosť, než na svoje pohodlie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom