Problémy s ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov s ochrannými sklami u nových Samsungov Galaxy S10 a Galaxy S10+ vníma aj samotný Samsung. Aj preto sa spoločnosť rozhodla, že do základného balenia pribalí „dočasné“ plastové sklo, ktoré s týmto snímačom bude bez problémov fungovať.

Ako informoval portál The Verge, jedná sa len o dočasnú náhradu plnohodnotného ochranného skla. Dočasná je hlavne preto, že sa nejedná o temperované sklo, ale o akúsi plastovú alternatívu, ktorá sa takmer určite po pár mesiacoch používania poškriabe.

Samsung však dáva záruku 90 dní na tento produkt, čo by malo používateľovi stačiť na to, aby si za ten čas našiel plnohodnotné ochranné sklo. Nezabúdaj ale, že Samsung Galaxy S10e má snímač odtlačkov prstov umiestnený na boku zariadenia, preto bude jeho displej kompatibilný s bežnými sklami a v balení smartfónu teda žiadnu dočasnú alternatívu od Samsungu nenájdeš.

Ak sa však už rozhliadaš po plnohodnotnom značkovom ochrannom skle, napríklad spoločnosť Whitestone tvrdí, že ich sklá budú certifikované pre najnovšiu generáciu Samsungov. Ich sklá sa totižto na obrazovku zariadenia lepia a lepidlo sa následne vytvrdzuje pomocou UV žiarenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú