banner-mate-9Konkurenčný súboj na poli výrobcov smartfónov je drsný biznis. Každý sa predbieha v predstavovaní čo najväčších inovácií, ktoré následne pramenia do zvýšených ziskov a kvalitnejších smartfónov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tentoraz tu ale máme nevídanú príhodu, ktorá sa odohrala medzi Huawei a LeEco, teda medzi dvomi čínskymi výrobcami, ktorých zariadenia sú veľmi dobre známe aj slovenskému publiku. Dokopy šesť dizajnérov Huawei bolo zatknutých a stíhaných za poskytovanie citlivých informácií o smartfónoch, smart bicykloch a dokonca aj o elektromobiloch. Tento súboj spoločností však má ešte zapeklitejší príbeh.  Je ním absolútny nesúhlas LeEco o tejto krádeži, od ktorej sa dištancuje v plnej miere.

leeco-le-pro-3-akcia-7zdroj fotografie: Anzhuo

Naopak veľmi vážne vyznieva pre mladého producenta z Číny fakt, že Huawei ho žaluje aj za krádež patentov na dizajn antén a lacných smart hodiniek pre deti. No v každom prípade, situácia je skutočne zaujímavá a rozhodne sa o ňu ešte budeme v nasledujúcich dňoch zaujímať.

TIP: Finančná situácia LeEco je veľkou hrozbou, no najnovšia gigantická podpora má konečne pozitívny efekt

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]