banner-le-max-2Posledné mesiace minulého roka boli v spoločnosti LeEco nesmierne hektické. Na jednej strane sa tešila skvelému vstupu na obrovský trh v USA, no na strane druhej to všetko znehodnocovali finančné problémy naozaj obrovského charakteru. 

Situácia bola dokonca taká vážna, že miliardár a CEO spoločnosti, Jia Yueting, sa rozhodol poberať symbolickú mzdu len jeden juan, aby tak prispel k záchrane svojho doteraz dokonale fungujúceho projektu. Žiaľ, nestačilo to a mladý, no o to progresívnejší čínsky výrobca stále strácal hodnotu na burzách. Finančné problémy sa teda ešte väčšmi prehlbovali. V týchto dňoch sa však situácia začína obracať k lepšiemu, nakoľko LeEco obdržalo významnú finančnú injekciu v hodnote 2,2 miliárd dolárov. Podpora prišla od firmy Sunac China Holdings, ktorá pracuje v stavebnom priemysle.

leeco apple
zdroj fotografie: CNBC 

Netreba sa ale priveľmi tešiť, kedže to stále nie je úplné zažehnanie zlej situácie. Na istý čas to, samozrejme, spoločnosti pomôže, no zďaleka nesmie zaspať na vavrínoch a musí hľadať pomoc od ďalších investorov. Už poznáme aj presnú príčinu vzniku týchto problémov, ktorú tvorí priveľká aktivita v rôznych odvetviach technologického priemyslu a veľmi skorý vstup na trh do USA. Ani po prevalení týchto problémov je LeEco rozhodnuté, že ostane na trhu v USA a pokúsi sa o nemalé úspechy. Sám Jia Yueting prednedávnom priznal jednu zo slabín výrobcu, a to neschopnosť získavať väčšie množstvo finančných prostriedkov od veľkých investorov, ktorí by reálne aj mali šancu na podporu projektu.

TIP: LeEco si údajne vybavuje investíciu vo výške 1.4 miliardy dolárov

leeco-stanok-foto
zdroj fotografie: Android Authority

Ak by sa podarilo predtým získať väčšie množstvo financií, vstup na americký trh by bol absolútne bezproblémový, no takto sa jednalo o veľký risk, ktorý, ako vidíme, vôbec nevyšiel, ba čo viac, situáciu rapídne zhoršil. Podpora taktiež prišla v podobe 600 miliónovej dotácie od rôznych finančných skupín v Hong Kongu, avšak ciel rovnako nesplnila, pričom podľa spoločnosti mala zachrániť tieto nemalé problémy. Sunac, ktorý teda priniesol najvýznamnejšie financie, bude po novom významným vlastníkom akcií, no svoje korene zaspustí aj do dcérskych firiem.

leeco-le-pro-3-hands-on-11zdroj fotografie: Dgtle 

LeEco však na CES spolu s Faraday Future predstavilo nové nadupané elektrické auto FF91 a dva nové smart bicykle, ktoré si rovnako žiadajú isté finančné zázemie, aby tak pokryli vcelku nemalý záujem ľudí. Skutočne nedokážeme odhadnúť, čo bude nasledovať v priebehu ďalších týždňov či mesiacov. Nové financie sú na vcelku dobrej ceste, ale na vyriešenie všetkých ťažkostí treba omnoho väčšie úsilie, ktoré dúfame, že príde v blízkej budúcnosti.

TIP: Tech News: Elektrické auto Faraday Future FF 91 bude dvojnásobne drahšie ako Tesla Model S P100D!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP