V dobe smartfónov s minimálnymi rámikmi okolo displeja má japonské Sony stále „vlastnú hlavu“ a tomuto trendu sa nepoddáva. Možno by dizajnér spoločnosti chcel navrhnúť bezrámikový model, no chápanie tohto pojmu je v krajine vychádzajúceho slnka zrejme odlišné. Xperia XZ1 bude do zmýšľania Sony zapadať a znova uvidíme veľkú „bradu“ či veľký vrchný rámik, ktorý si mnohí „zamilovali“.

Nadchádzajúce vlajkové lode od kórejského Samsungu a LG, čínskeho Xiaomi či amerického Apple budú skrývať svoje rámiky vôkol displeja čo najlepším možným spôsobom. Tým budú nielen dokonalo krásne, ale veľký displej nebude smerovať k celkovému zväčšeniu ich konštrukcie. Na tento trik ale zrejme ešte neprišli inžinieri Sony, ktorí stále odvážne produkujú nové modely z línie „Xperia“. Ich dizajnový jazyk sa za posledné roky výrazne nemenil, no čo je dobré, to netreba kaziť, že Sony?

Stará známa pesnička

Mnohí fanúšikovia smartfónov tohto výrobcu by už konečne privítali plnohodnotný model s minimálnymi rámikmi, no spoločnosť im to stále upiera. Nie a nie, aby sa svet vyšla poriadna Xperia, ktorá by sa zbavila tých ozrutných rámikov okolo obrazovky. Inak tomu nebude ani pri modeli Xperia XZ1, ktorá znova neprinesie výrazné zmeny v dizajne, a tak sa môžeme zasa tešiť na známu spodnú „bradu“, ktorá bude mať svojho dvojníka aj nad obrazovkou.

zdroj fotografie: CompareRaja

Tieto žalostné a pre mnohých aj neuspokojujúce fakty odhalili nové rendery pripravovaného vlajkového Sony smartfónu. Aj keď sa niekomu zrejme ešte minimalistický dizajn so zbytočne veľkými rámikmi môže páčiť, tak tento štýl má korene ešte v mnohých predchádzajúcich modeloch. Teda sa znova nedočkáme ničoho prevratného.

Zachráni situáciu výkonný hardvér?

Zmena sa zrejme dotkne prisvetľovacej LED diódy a senzorov fotoaparátu, ktoré budú centrované vo vrchnej zadnej časti. Na novom koncepte je viditeľný aj hrubší rámik vystupujúceho fotoaparátu. Má teda Sony skutočne záľubu v hrubých okrajoch? Vrchná hrana dostane aspoň 3,5 mm audio jack a spodná časť pojme USB Type-C port. Pravá bočná strana dostane znova tlačidlo napájania so snímačom odtlačkov prstov a nebudú chýbať ani tlačidlá hlasitosti. Na ľavej strane nájdeme miesto pre kartu SIM a pamäťovú kartu.

zdroj fotografie: CompareRaja

Nenechaj si ujsť
Sony Xperia XZ1 Compact príde so Snapdragonom 835. Bude to najvýkonnejší kompaktný smartfón súčasnosti?

Pravú vlajkovú loď z Xperie XZ1 budú robiť hardvérové špecifikácie, ktoré zahŕňajú najvýkonnejší procesor Snapdragon 835, operačnú pamäť RAM s kapacitou 4 GB a skvelý 19 MPx hlavný fotoaparát. Na obrom prednom rámiku sa bude nachádzať 12 MPx snímač selfie fotoaparátu a o napájanie sa postará nie príliš veľká 3000 mAh batéria. Chýbať by vraj nemal ani najnovší Android O. Dokonca bude XZ1-ka ešte dlhšia, širšia a trocha tenšia ako predchodca. Výrobca tak do nej mohol vtesnať aspoň väčší akumulátor, keď už nezapracoval na bezrámikovom displeji.

Takáto hardvérová výbava je dnes v segmente prémiových smartfónov už bežnou záležitosťou. Podarí sa jej odpútať pozornosť od veľkých rámikov okolo displeja a bude skutočne hodná svojej ceny? S týmto počinom Sony nebude napredovať vo vývoji svojich smartfónov, ale len udržiavať svoje pôsobenie v tomto odvetví. Novú Xperiu XZ1, ale aj modely XZ1 Compact a X1 uvidíme už 31. augusta na výstave IFA 2017 v nemeckom Berlíne. Aký je tvoj názor na dizajn prichádzajúcej novej vlajkovej lode Sony?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom