Ako každá oblasť, aj oblasť smartfón má neustále meniace sa trendy. Jedným z dlhotrvajúcich trendov je postupné zväčšovanie displejov týchto zariadení, čo sa mnohým používateľom prestáva páčiť. Spoločnosť Sony však má prísť s riešením.

Japonský technologický gigant Sony je po celom svete známy svojimi Xperiami, medzi ktorými nájdeme aj smartfóny radu Compact, teda smartfóny, ktoré sa striktne držia kompaktných displejov. Tento rok nám nový model z radu Compact predstavený ešte nebol, keďže spoločnosť ho ešte pripravuje. Podľa najnovších správ príde nová Sony Xperia XZ1 Compact začiatkom jesene, konkrétne 1. septembra na IFA v nemeckom Berlíne.


zdroj fotografie: Sony

Práve Sony Xperia XZ1 Compact bude vysneným smartfónom pre všetkých odporcov veľkých displejov. Jej sklenená konštrukcia má integrovať kompaktný 4,6″ displej s HD rozlíšením, ktoré je na takejto uhlopriečke plne dostatočné a čo viac, šetrí batériu. O výkon sa bude starať hneď ten najlepší procesor na trhu, Qualcomm Snapdragon 835. Do partie dostane 4 GB RAM pamäť a celý smartfón má napájať 2800 mAh batéria. Aj keď to nie je práve najvyššia kapacita, do konštrukcie smartfónu s menšími rozmermi sa viac zrejme nezmestí. Smartfón však bude vybavený úsporným procesorom a displejom, čo sa určite odzrkadlí aj na výdrži.

zdroj fotografie: Mydrivers

Okrem modelu XZ1 Compact majú byť na IFA v Berlíne predstavené ďalšie dve novinky. Sony Xperia XZ1 s 5,2″ FullHD displejom, Snapdragonom 835, 4 GB RAM a 3000 mAh batériou, pričom Sony okúsi aj výkon nového procesoru strednej triedy, Snapdragonu 660, ktorý si spolu s 5″ FullHD displejom, 4 GB RAM a 2800 mAh batériou nájde miesto v Sony Xperia X1. Všetky novinku prinesú tiež novú technológiu zaostrovania fotoaparátu vyvinutú priamo spoločnosťou Sony.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom