Pokiaľ sleduješ čo sa deje vo svete smartfónov, spojenie OnePlus Nord si už pravdepodobne započul. Pripravovaná séria smartfónov strednej triedy čínskeho výrobcu, ktorý sa s ňou plánuje vrátiť ku svojim koreňom si pritiahla veľkú pozornosť. Dnes OnePlus zverejnil reklamné video, ktoré konečne ukázalo aj dizajn nového smartfónu, píše Techradar.

Aktualizácia 6.7.2020

Podľa najnovších informácií, ktoré zverejnil portál Android Police, má byť nový OnePlus Nord predstavený už o pár týždňov. Premiéra sa má konať 21. júla počas online konferencie, ktorá bude dostupná aj v AR. Bude sa teda jednať o prvé takéto predstavenie smartfónu s využitím rozšírenej reality.

Dátum predstavenia má potvrdzovať fotografia pozvánky, ktorú na Twitteri zverejnil leakster Ishan Agarwal, no neskôr príspevok odstránil. Portálu XDA-Developers sa však podarilo vytvoriť snímku obrazovky s tweetom, na ktorej je zachytená aj spomínaná pozvánka. Screenshoty sa rýchlo rozšírili.

Predstavenie v rozšírenej realite má potom prebiehať na adrese nord.oneplus.com/NordAR, ktorá však zatiaľ nie je dostupná a OnePlus ju môže sprístupniť až v deň premiéry. Ďalšie detaily o novom modeli Nord nájdeš v pôvodnej verzii článku.

Elegantný dizajn odhalený v novom videu

OnePlus dnes na svojom Instagrame zverejnil reklamné video s krátkou ukážkou smartfónu novej série Nord, ktorá bude chcieť zaujať najmä fanúšikov strednej triedy. Video okolo prvej minúty ukazuje prednú časť telefónu s displejom a dvojitým výrezom v ľavej hornej časti, píše GSMArena.

To pravdepodobne znamená, že smartfón nakoniec dostane dve šošovky predného fotoaparátu. Na ľavej strane zariadenia je tiež vidieť bočné tlačidlo na prepínanie režimov, ktoré je zo smartfónov čínskeho výrobcu známe.

Snímka z videa, na ktorej môžeme vidieť zadnú časť smartfónu, sa dokonca objavila na stránke Amazonu v Indii. Obrázok je bohužiaľ vcelku rozmazaný, a tak nie je možné určiť, či príde nový OnePlus Nord s tromi alebo štyrmi šošovkami zadného fotoaparátu a možné sú obe alternatívy. Viditeľné je iba logo OnePlus umiestnené v strednej časti zariadenia.

Stránka Amazonu tiež znova potvrdzuje, že OnePlus Nord bude poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 765G, čo však už začiatkom tohto týždňa odhalil aj samotný CEO spoločnosti Carl Pei.

Návrat ku koreňom značky

Ostatné špecifikácie smartfónu zatiaľ nie sú oficiálne známe a všetko, čo o nich vieme sme včera zhrnuli v tomto článku.

Počíta sa s 6,55-palcovým 90 Hz Super AMOLED displejom, zadným fotoaparátom s 64-megapixelovým, 16-megapixelovým a 2-megapixelovým snímačom, 6 GB pamäte RAM v spojení s 128 GB úložiska a 4300 mAh batériou s rýchlym 30 W nabíjaním.

Potvrdená zatiaľ nie je ani cena, avšak Pei sa začiatkom týždňa vyjadril, že OnePlus Nord bude stáť menej než 500 dolárov, čo je v prepočte približne 445 €.

Čínsky výrobca sa vracia k časom OnePlus One a má v rukách novú sériu smartfónov, ktorá by v prípade úspechu mohla otriasť vyššou strednou triedou. Ostáva tak len sledovať, či sa mu to podarí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom