Vlajková loď Xiaomi Mi 9 je nepochybne skvelým smartfónom. Ponúka prémiové parametre za cenu, s akou predáva konkurencia strednú triedu. Kvalitu a prémiovosť zariadenia pozdvihuje aj najnovší návod na XDA-Developres, ktorý dovoľuje zmeniť obnovovaciu frekvenciu displeja až na 84 Hz. 

Dvaja najväčší súperi medzi čínskymi vlajkovými loďami sú bezpochyby Xiaomi Mi 9 a OnePlus 7. Podobné, no predsa odlišné smartfóny ponúkajú tie najlepšie technológie a hardvérové súčiastky na trhu. OnePlus však Xiaomi výrazne predbehlo v oblasti displeja, kedy svoju vlajkovú loď vybavilo 2K displejom, ktorý má obnovovaciu frekvenciu 90 Hz.

Pre niekoho možno zbytočnosť, no v reálnom používaní je cítiť rozdiel. O to väčší v prípade, ak sa priamo tieto zariadenia porovnávajú. Tento rozdiel sa však dá jednoducho zmazať flashnutím príslušného súboru, čím sa displej na tvojom Mi 9 zmení a má obnovovaciu frekvenciu až 84 Hz.

Len na vlastné riziko

Taktovanie nie je žiadnou novou metódou. Stretávame sa s ním najčastejšie v prípade procesorov, grafických kariet či pamätí RAM. Novinkou nie je ani taktovanie zobrazovacích panelov, hoci to medzi používateľmi nie je veľmi rozšírená možnosť (aj keď vo väčšine prípadov funkčná). Nepamätáme si však prípad, kedy by sa niekto pustil do zvyšovania frekvencie na mobilnom telefóne. Isté je, že sa to bez problémov dá. Kým bežné taktovanie navyše napríklad zo 60 na 70 Hz, v prípade Mi 9 sa podarilo z pôvodných 60 Hz dostať až 84 Hz.

MIUI: Maximálna frekvencia displeja Mi 9 dosiahla hodnotu 84 Hz

Nie je však známe, či to dokážu všetky displeje. Redaktori z XDA-Developers túto možnosť vyskúšali a rozdiel je podľa nich viditeľný už po prvom zapnutí smartfónu. Počas testovania sa nestretli zo žiadnym problémom, aj keď niektorí používatelia si všimli, že ich displej nabral odtieň so zeleným nádychom.

XDA: Rozdiel je poznať už po prvom zapnutí telefónu

Preto odporúčame vyskúšať túto možnosť len na vlastné riziko, nakoľko každý neodborný zásah do telefónu môže spôsobiť nemalý problém, až nefunkčnosť zariadenia. Vlákno na Xda s návodom nájdeš na tomto odkaze. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom