Jedno z najväčších filmových štúdií na svete, Disney, zrušilo až 300 pripravovaných filmov od Foxu. Patria medzi ne napríklad Mega Man, Magic: The Gathering alebo Assassin’s Creed 2, píše The Gamer.

Po odkúpení štúdia Fox v decembri 2017 sa Disney rozhodlo, že zruší väčšinu jeho pripravovaných projektov. Ide až o 300 nevydaných filmov, medzi ktoré patria napríklad Mega Man, Magic: The Gathering, The Sims alebo Assassin’s Creed 2.

Toto rozhodnutie prichádza po operačnej strate Foxu v treťom štvrťroku, ktorá sa vyšplhala až na 170 miliónov USD, čo má na svedomí hlavne X-Men: Dark Phoenix, ktorý pri 200 miliónovom rozpočte zarobil iba 65 miliónov USD. CEO Disney, Bob Iger, tiež pripisuje straty nadmernému marketingu filmu Ford vs. Ferrari, ktorý príde do kín v septembri.

Zobraziť celú galériu (2)
Film Assassin's Creed (2016) / Zdroj: Moviestillsdb

Magic: The Gathering uvidíme na Netflixe

Čo sa týka zrušených filmov, Mega Man bol údajne v štádiu prípravy už od roku 2014, ale až na jeseň minulého roku sa potvrdilo, že projekt sa vyvíjal v štúdiu Fox. Magic: The Gathering mal byť zase začiatkom novej série a film bol ohlásený už v roku 2014.

Adaptácie populárnej kartovej hry sa však pravdepodobne dočkáme, keďže dostane od bratov Russovcov seriál, ktorý vyjde pod krídlami Netflixu, píše LRM. Zrušenie filmovej adaptácie hry Sims nie je prekvapením, keďže film bol považovaný za mŕtvy už dlhšiu dobu a prvý Assassin’s Creed pravdepodobne nestačil na priravovanú trilógiu, ktorú mal Fox pôvodne v pláne.

Medzi ďalšie zrušené filmy patria napríklad Flash Gordon, Chronicle 2 alebo prequel na populárnu sériu Die Hard s názvom McLane. Z ďalších projektov od štúdia Fox sa bude Disney pravdepodobne sústrediť na pokračovanie Avatara, ktorý má dostať až ďalšie 4 filmy a ďalšie pokračovanie Planet of the Apes.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú