Po negatívnych správach o odklade príchodu Disney+ na Slovensko, ktoré na našom trhu malo pôvodne odštartovať na jeseň tohto roka, prichádzajú zaujímavé novinky v oblasti dabingu. Hoci u nás ešte stream oficiálne nespustíme, v jeho ponuke sa už začali objavovať prvé tituly obsahujúce okrem slovenských titulkov aj slovenský dabing. Na túto novinku náš upozornil čitateľ Erik.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Streamovacia služba Disney+ na Slovensko nepríde túto jeseň tak, ako spoločnosť pôvodne plánovala. Pre FonTech.sk to potvrdila vedúca komunikácie pre náš región, Marta Szafrańska. Tá v zaslanom stanovisku avizuje, že príchod Disney Plus na Slovensko, do Českej republiky i ďalších krajín Strednej a Východnej Európy sa odkladá na leto 2022.

Disney+ už ponúka prvé tituly aj v slovenčine

Keď však bude Disney+ aj v našich končinách, divákom ponúkne vo svojej obsahovej ponuke aj tituly so slovenským dabingom. Pridanie slovenčiny do Disney+ v minulosti avizoval aj  FonTech.sk, predovšetkým pri filmoch, ktoré boli premietané aj v kinách so slovenským dabingom. Práva na použitie takéhoto dabingu totiž zostávajú v rukách Disney, na čo sme sa detailne pozreli v samostatnej téme.

FonTech.sk/Tip čitateľa

Momentálne je so slovenským dabingom podľa nášho čitateľa dostupný napríklad Iron Man, ku ktorému služba pridala aj slovenské titulky. Okrem toho bude súčasťou služby aj čeština, otázne zatiaľ je, do akej miery. Príchod tohto veľkého hráča však predbehne silný konkurent HBO Max, ktoré zájde ešte ďalej a na Slovensku dokonca natočí vlastný slovenský seriál.

Ďakujeme za tip čitateľa.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP