Streamovacia platforma HBO Max bude v našom regióne predstavená už začiatkom budúceho roka, silným lákadlom novej služby má byť aj originálna tvorba, tzv. Max Originals. Jeden z nich po novom vznikne aj so slovenským rukopisom.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

HBO pripravuje svoj prvý slovenský seriál – zatiaľ vzniká pod pracovným názvom Víťaz a pôjde o šesťdielnu rodinnú komédiu, o ktorú sa režisérsky postará režisér Jan Hřebejk. Pripravovaná novinka sa zameria na slovenského premiéra, ktorý opúšťa svoju úspešnú kariéru politika a vracia do bežného života. Následne zisťuje, že doma nemá takú moc, na akú bol vo svojej funkcii zvyknutý.

HBO Max / Zuzana Panska

Víťaz má byť podľa tvorcov vtipným ponorom do vzťahov v jednej československej rodine, spoliehať sa bude na situačný humor a vtipné dialógy. Hlavné úlohy v projekte zastane známy slovenský herec Ady Hajdu, ďalej uvidíme Ivanu Chýlkovú, Milana Ondríka alebo Petru Dubayovú.

Čítal si už? 
Revolúcia prichádza. HBO Max dorazí na Slovensko – toto je všetko, čo o službe musíš vedieť

Scenár napísala dvojica Peter Nagy a Zuzana Dzurindová, predovšetkým druhá menovaná môže do scenára vniesť autenticitu i vlastné skúsenosti. Ide totiž o dcéru bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu. Veľké očakávania potvrdzuje aj Tereza Poláchová, producentka HBO Max:

Zuza Dzurindová, dcéra bývalého slovenská premiéra a scenáristka seriálu, má sama skúsenosť z prvej ruky, čo to znamená žiť v rodine s pracovne veľmi exponovaným otcom. A nebojí sa to napísať. A tak máme šancu sledovať stret medzi svetom politiky, ktorý je v strednej Európe stále prevažne mužskou doménou, so svetom rodiny, ktorý je tu často ešte považovaný prevažne za domáce ihrisko.

A to nehľadiac na fakt, že ženy pracujú rovnako tvrdo ako muži a denne sú vystavované dvojitej záťaži. Typický muž to tu považuje za samozrejmosť. A náš hlavný hrdina Viktor nie je iný.“

Seriál je prvým hraným projektom, ktorý vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň ide o prvý rýdzo slovenských seriál, na ktorom sa podieľa spoločnosť HBO. Novinku pre HBO Max vyrába spoločnosť ETAMP Film Production.

HBO Max / Zuzana Panska

Dôraz na lokálny obsah

HBO sa vo svojej stratégii sústredí aj na tvorbu lokálneho obsahu. Iba nedávno v susednej Českej republike začal vznikať nový cestopisný seriál Spolu a hladní, v ktorom sa objaví foodie celebrita Lukáš Hejlík a jeho dcéra Klára Hejlíková. Novinka tak okrem zaujímavých jedál poukáže aj na vzťah otca s dcérou.

Zaujímavé novinky z lokálnej produkcie HBO predstavilo aj v minulosti. Išlo napríklad o kvalitné kriminálky Horiaci ker a Pustina, divákov zaujal aj český komediálny seriál Až po uši, ktorý sa dočkal aj druhej série a režisérsky sa na ňom rovnako podieľal Jan Hřebejk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP