Trh s video streamovacími službami sa rozrastá a súperiť o predplatiteľov prichádza ďalší veľký hráč. Disney oznámilo viac detailov o svojom projekte Disney+.

Včera sa v Kalifornii konalo oficiálne predstavenie novej streamovacej služby. Príchod Disney+ bol dlho avizovaný a odvčera je známy dátum predstavenia aj ceny. Jeden z vážnych konkurentov Netflixu oficiálne spustí svoju platformu 12. novembra, pričom na americkom trhu ponúkne základný balík za významne nižšiu cenu. Informuje portál The Verge.

Disney

Základné mesačné predplatné bude na úrovni 6,99 dolárov a Disney ponúkne aj výhodnejšiu možnosť ročného predplatného za 69,99 dolárov. Bližšie detaily o počte zariadení či používateľov nie sú známe. Netflix v USA pýta od predplatiteľov minimálne 8,99 dolárov za mesiac. Ponúka však aj balíky pre viac používateľov. Zatiaľ nie je známe ani to, koľko bude Disney+ stáť na Slovensku ani na iných trhoch a kedy vôbec príde.

Dostupnosť platformy v USA je ohlásená na mobilných zariadeniach, konzolách, streamovacích boxoch aj smart TV. Maximálna podporovaná kvalita obrazu je na úrovni 4K HDR a všetok obsah bude dostupný aj pre pozeranie offline. Portál Engadget pritom informuje, že Disney je v súboji s Netflixom pripravené na vysoké straty počas prvých rokov prevádzky svojej streamovacej služby. Straty by pritom už v nasledujúcom roku mohli dosiahnuť miliardu a prvý profit sa očakáva až v priebehu piatich rokov.

Veľa kvalitného obsahu hneď od začiatku

Sila streamovacej služby od Disney bude už od začiatku okrem ceny v množstve kvalitného obsahu, ktoré má filmové štúdio pripravené a tiež ďalšie prichádzajúce exkluzivity z prostredia Marvel sveta, Star Wars (Lucasfilm), National Geographic aj Pixar animovaných filmov. Exkluzívny obsah štúdia by mal postupne miznúť aj z prostredia iných streamovacích spoločností.

V USA bude služba od prvého dňa ako jediná ponúkať aj všetky série obľúbeného a ikonického seriálu Simpsonovci, chýbať nebude oscarový dokument Free Solo a v priebehu roka sa pridajú všetky filmy zo série Star Wars. Disney+ už teraz pripravuje aj nový exkluzívny obsah pre svoju platformu. Služba avizuje, že do roka bude pre používateľov dostupných celkovo 7 500 epizód a 500 filmov.

Priestor so streamovacími službami sa tak začína zapĺňať a okrem Netflixu sú ďalšími veľkými hráčmi HBO Go (Now), Amazon Prime Video, Hulu a prichádza aj Apple TV+.  Najväčšou platformou je v súčasnosti Netflix s počtom viac ako 139 miliónov predplatiteľov po celom svete. Disney a Hulu by mohli podľa The Verge ponúknuť aj spoločné predplatné, keďže filmové štúdio má na platformu vplyv vďaka odkúpeniu 21st Century Fox.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom