Britský denník Independent prišiel s kurióznou správou o istom Írovi, ktorý prišiel o vyše 52 miliónov eur v bitcoinoch po tom, čo prístupové kódy ku kryptopeňaženkám boli údajne vyhodené na skládku. Stalo sa to po tom, čo bol zatknutý pre obchod s drogami.

Spomínaš si ešte na bitcoin? Nie je to tak dávno, čo sa o tejto najznámejšej kryptomene hovorilo zo všetkých strán až do doby, než pred necelými dvomi rokmi prišiel jej výrazný pokles. Odvtedy sa trh postupne spamätáva a dnes je bitcoin s hodnotou na úrovni 8795 € a stále ide o pomerne atraktívnu investičnú príležitosť.

Vo svete existuje veľa prípadov, kedy množstvo ľudí zbohatlo práve investovaním do bitcoinu v časoch, kedy jeho cena bola na úrovni centov či niekoľkých eur. Svoje by o tom vedel povedať aj 49-ročný Clifton Collins, ktorý mal na rôznych kryptopeňaženkách uložených až 6000 bitcoinov. Namiesto toho, aby si ich užíval, sedí momentálne v väzení a jeho prístupové kódy sú na skládke opadu.

Účty prepadli v prospech krajiny

Zrejme každý majiteľ krpytomien má vlastnú kryptopeňaženku, na ktorej sú dané meny uložené. K prístupu sa však vyžadujú špeciálne kódy, ktoré sú pomerne zložité a nedajú sa len tak ľahko zapamätať. Collins ich vlastnil až 12, preto ti všetky kódy vytlačil na A4, ktorú „bezpečne“ uložil do obalu na rybárske prúty. No po tom, čo bol políciou zatknutý a odsúdený na 5 rokov za obchodovanie s drogami (marihuana), prenajímatel bytu, v ktorom žil, všetky jeho veci vyhodil na skládku – vrátane spomínaného obalu.

Šifrovaná kryptopeňaženka od firmy Trezor Zdroj: Trezor

Irish Times, ktoré s týmto príbehom prišli ako prvé, píšu aj o pracovníkoch, ktorí si na obal spomínajú, no podľa ich slov je odpad už dávno v spaľovni v Číne a Nemecku. Pri súčasnom kurze bitcoinu je hodnota tohto majetku viac ako 52 miliónov eur.

Odsúdený Collins by si z danej sumy aj tak príliš neužil. Spomínané peňaženky prepadli totiž v prospech štátu, nakoľko kryptomeny mali byť zakúpené z peňazí, ktoré pochádzali z drogovej trestnej činnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom