Jedným z najlepších filmov hereckej legendy Al Pacina je gangsterka Scarface. Film sa vyznačoval svojou brutalitou, vynikajúcim dobovým soundtrackom, atmosférickým Miami a drogovými obchodmi na každom kroku. Rockstaru nechýbalo veľa – stačilo vymeniť Miami za Vice City a ikonická hra zo série GTA bola 27. októbra 2002 na svete.

Je to už 17 rokov, čo si v nezabudnuteľnom fialovom obleku vstúpil prvýkrát do baru a po vzore vyššie popísaného filmu si masakroval párty v plnom prúde motorovou pílou. Je to presne tá istá doba, čo si rozbil svoj dualshock od PS2 a stratil 10 rokov života z nervov pri misii Demolition Man s helikoptérou.

Aj takéto momenty máme hlboko vryté v pamäti ako tie kľúčové, ktoré vytvorili z druhého, plne 3D ge-te-áčka legendu.

Ako spomíname na začiatku, Vice City vykradlo film Scarface azda v každom smere. Náplň misií, ikonické hlášky, až príliš podobné prostredia, vulgárny jazyk, všadeprítomné drogy, ale hlavne huba osemdesiatych rokov. Jazdenie po otvorenom fiktívnom meste à la Miami malo na začiatku tisícročia svoje čaro samo osebe, keďže v tej dobe mnoho hier takouto hrateľnosťou nedisponovalo. Čo však zohrávalo veľký aspekt na samotnom zážitku, bol rôznorodý soundtrack pozostávajúci z viacerých „peciek“ od Michaela Jacksona, cez Slayer až po hit od Kool & the Gang.

Nenechaj si ujsť
Toto je TOP 10 hier, ktoré čaká v najbližšej dobe veľkolepé oživenie do novej podoby

Hra sa po debute na PS2 objavila v roku 2003 aj na Xboxe a osobných počítačoch. GTA: Vice City sa doteraz radí medzí najkultovejšie, najzásadnejšie a najvplyvnejšie videohry zo začiatku storočia. Akcia zasadená do otvoreného sveta si v mnohých médiách odniesla absolútne hodnotenia a nejaký ten čas sa držala aj na vrchole rebríčkov predajnosti. Čítaš aj ty tento článok s nostalgickou slzou v oku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom