Po explozívnom novembri sa na hráčov aj v novom mesiaci rúti viacero sľubných titulov, ktoré stoja za vyskúšanie. Dominuje predovšetkým horúco očakávaný Cyberpunk 2077, ktorému sa pokúsi konkurovať adventúra z Ubisoftu, Immortals Fenyx Rising. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia mafie a legendárnych wormsov.

Empire of Sin

Dátum vydania: 1. december

Platforma: PC, PS4, XBO, Switch

Fanúšikovia tommy-gunov, molotov koktailov a dlhých čiernych kabátov zažívajú úspešný herný rok. Najskôr sa dočkali vydareného, aj keď nie bezchybného, remasteru populárnej trilógie Mafia, len aby sa do čias prohibície mohli opäť vrátiť v ťahovej stratégii Empire of Sin. Tá do ponuky obchodov prichádza pomerne potichu, zbiera však nadšené ohlasy recenzentov, ktorí ju vo veľkom chvália.

Hrateľnosťou sa gangsterka približuje ťahovým stratégiám v štýle X-Com, úlohou hráča je založiť zločinecký syndikát a postupne sa cez pašovanie alkoholu, vydieranie obchodníkov či správu nevestincov dostať až na vrchol potravinového reťazca. Veľký potenciál umocňuje skutočnosť, že za hrou stojí vývojárska legenda a spoluzakladateľ štúdia iD Software, John Romero so svojou manželkou Brendou.

Twin Mirror

Dátum vydania: 1. december

Platforma: PC, PS4, PS5

Francúzski herní vývojári z Dontnod Entertainment si urobili celosvetové renomé vďaka silným príbehovkám ako Remember Me či Life is Strange, najnovšia adventúra Twin Mirror je preto právom očakávanou záležitosťou. Hlavnou postavou v chystanej adventúre bude 33-ročný investigatívny novinár Samuel, ktorý sa vracia do svojho domovského mesta kvôli pohrebu svojho najlepšieho kamaráta.

Na tom by nebolo nič výnimočné, keby sa Samuel deň po pohrebe nezobudil v hotelovej izbe celý od krvi, navyše bez akýchkoľvek spomienok na predošlú noc. Úlohou hráča je preto poskladať jednotlivé diely skladačky. Poslúži mu na to aj Samuelove alter-ego, časť hry sa totiž bude odohrávať v jeho mysli, kde ho bude smerovať vnútorný hlas menom Double. Súčasťou Twin Mirror je interaktívne prostredie, rozhovory s postavami a samozrejme viacero rôznorodých koncov hry.

Worms Rumble

Dátum vydania: 1. december

Platforma: PC, PS4, PS5

Incoming! Notorický známa herná séria Worms nedávno oslávila 25 rokov, jubileum vývojári z Team17 oslavujú predstavením novej hry Worms Rumble. Zabudni však na taktické ťahové súboje, nový diel totiž do série vnáša svieži vietor a sériu prekopáva od základov. Znamená to napríklad real-time súboje až pre 32 hráčov v bláznivých arénách.

K dispozícii bude starý aj nový arzenál, ponuka úpravy postáv, Deathmatch a dokonca aj režimy battle royale. Autori sa teda v rámci značky vybrali neprebádanou cestou, ktorá sa stretla ako s ováciami, tak aj ostrou kritikou. Worms Rumble bude majiteľom PC dostupný na steame, vlastníkov PS4 a PS5 konzol poteší správa, že hra je súčasťou decembrovej ponuky PlayStation Plus, predplatiteľom služby preto bude dostupná bezplatne.

Immortals Fenyx Rising

Dátum vydania: 3. december

Platforma: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch, Stadia, Luna

Jeden z najväčších decembrových launchov pochádza od Ubisoftu a pokúsi sa napodobniť fenomenálny úspech Legends of Zelda: Breath of the Wild. Herná novinka bola počas vývoja známa ako God and Monsters, vydaná mala byť ešte vo februári, komerčné fiasko s Ghost Recon Breakpoint však borcov z Ubisoftu prinútilo zamyslieť sa, zdvihnúť latku kvality a prekopať niektoré herné mechanizmy.

Ani to však nemusí znamenať, že Immortals Fenyx Rising bude úspešným. Vydanie hry prichádza len krátko po poslednom prídavku do série Assassins Creed, navyše sa v decembri pustí do ostrého súboja s Cyberpunk 2077, ktorý je v očakávaniach hráčov v úplne inej dimenzii. Vydané videá však vôbec nepôsobia zle, predovšetkým pre fanúšikov, ktorí majú pre otvorené hry od Ubisoftu slabosť.

Cyberpunk 2077

Dátum vydania: 10. december

Platforma: PC, PS4, XBO, Stadia

Jedna z najočakávanejších hier roka po trojnásobných odkladoch konečne dorazí 10. decembra, prvé gameplay videá zatiaľ naznačujú, že tvorcovia sú pripravení dostáť masívnemu hypu aj v oblasti kvality. Hráč sa v cyberpunkovom sci-fi titule zasadenom do fiktívneho mesta Night City ujme postavy nájomného žoldniera s označením V, pričom vzhľad, schopnosti i špeciálne vlastnosti hlavnej postavy budú nastaviteľné až do absurdných detailov.

Cyberpunk zároveň bude pre CD Projekt Red znamenať dvojicu dôležitých míľnikov – pôjde totiž o vôbec prvú hru v histórii štúdia, ktorá bude zobrazená z pohľadu prvej osoby a zároveň prvým titulom s podporou multiplayeru (do hry bude pridaný až po vydaní hry). Okrem zmienených noviniek sa môžeš tešiť na obrovský futuristický svet, zaujímavú zápletku i vedľajšie postavy, ktorým zatiaľ jasne dominuje Keanu Reeves.

Medal of Honor: Above and Beyond

Dátum vydania: 11. december

Platforma: Oculus

Notoricky známa strieľačka hlási návrat, nie však na konzoly a počítače, ale exkluzívne do virtuálnej reality Oculus Rift. Tvorcovia sľubujú akčný zážitok ako nikdy pred tým, chcú totiž, aby sa hráč skutočne cítil ako na bojisku. Hlavná postava sa tak ocitne v tanku, podzemných bunkroch aj idúcom vlaku, o dynamickú hrateľnosť a explozívnu akciu by teda nemala byť núdza.

Hráč sa vžije do role agenta strategických služieb, ktorého úloha je infiltrovať sa do nacistickej mašinérie a ochromiť ciele vitálne pre jej fungovanie. Okrem príbehovej kampane bude nový Medal of Honor disponovať aj multiplayerom, špeciálnymi súbojovými cvičeniami aj krátkymi archívnymi filmami, ktoré majú dotvárať autenticitu Druhej svetovej vojny.

GTA Online: The Cayo Perico Heist

Dátum vydania: 15. december

Platforma: PC, PS4, XBO

Fanúšikov lúpeží, rabovania a nespútanej akčnej zábavy v decembri poteší Rockstar, ktorý obohatí GTA Online o ďalší veľký prídavok. Ponesie názov The Cayo Perico Heist a postaví pred hráčov jednu z najväčších výziev v hre – naplánovať a vykonať grandióznu lúpež prísne stráženého luxusného ostrova Cayo Perico. Tvorcovia rezort opisujú ako jednu z najlepšie strážených oblastí v celej hre, samotnej lúpeži bude opäť predchádzať viacero samostatných misií.

Na rozdiel od predchádzajúceho prídavku The Diamond Casino, bude lúpež možné uskutočniť aj sólo bez pomoci online kolegov, čo novinku robí prístupnejšou aj pre osamelých vlkov. Na hráčov samozrejme čaká aj množstvo nových zbraní, automobilov, stovka nových pesničiek v rádiu a tiež ťažká obrnená ponorka.

Next-gen verzie hier

Dátum vydania: december

Platforma: PS5, XSX

December bude výnimočný aj pre majiteľov next-gen konzol, na ktoré sa chystá druhá várka optimalizovaných titulov. Nájdeme medzi nimi napríklad FIFA 21, Rainbow Six Siege, Devil May Cry V Special Edition, NFL 21 či Destiny 2 vrátane prídavku Beyond Light, ktoré budú obohatené o lepšie snímkovanie, ostrejšie textúry a citeľne kratšie časy načítavania.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP