Určite si ešte spomínaš na fenomén v podobe aplikácie FaceApp, ktorá dokázala pomocou algoritmov umelej inteligencie upraviť tvoju fotografiu a ukázala, ako budeš vyzerať o niekoľko rokov. Internety teraz valcuje podobná aplikácia s názvom Gradient – You look like, no tá ti na rozdiel od FaceApp prezradí, na ktorú známu osobnosť sa podobáš, informuje portál BGR.

Z úvodu si už zrejme pochopil, že nejde o žiadnu extrémne užitočnú či nápomocnú aplikáciu, ale predovšetkým o zábavku. Zábavku, ktorá ťa však môže stáť zopár eur, ak si nedáš dostatočný pozor. Princíp fungovania aplikácie Gradient je veľmi jednoduchý. Do aplikácie nahráš svoju fotografiu a postupným formovaním sa z teba stane nejaká známa osobnosť. Nejde o nič prelomové, no niektoré výsledky dokážu pobaviť.

Za aplikáciou stojí ruské vývojárske štúdio Ticket to the Moon, Inc, ktoré sa, ako inak, snaží zarobiť na nepozornosti používateľov, píše Gizmodo. Aby si mohol aplikáciu využívať, potrebuješ mať zaplatené prémiové členstvo, ktoré sa začína na sume 4,40 €. Samozrejme, že vývojári ti dovolia vyskúšať si aplikáciu aj zadarmo, preto môžeš využiť trojdňovú skúšobnú verziu, na čo však potrebuješ zadať do aplikácie svoje údaje z platobnej karty.

Tento krok ťa nebude skutočne nič stáť, no aplikácia si sama predvolí automatickú obnovu predplatného, ktoré sa bude obnovovať vždy 24 hodín pred uplynutím končiaceho sa predplateného obdobia. Ak sa teda rozhodneš túto srandu vyskúšať, nezabudni si hneď zrušiť automatickú obnovu prémiového členstva. Jednoduché odinštalovanie nepomôže.

Niet pochýb o tom, že veľa ľudí, a najmä detí, na takéto veci vôbec nemyslí. Aplikácia je dostupná pre Androidy aj iOS zariadenia a verzia pre Androidy má aktuálne viac ako 5 miliónov inštalácií. Ak si teda iba zlomok týchto používateľov nevyplo automatickú obnovu predplatného, skupinka vývojárov si prišla na slušný balík peňazí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP