Spoločnosť Hertz nedávno učinila obrovský krok smerom k ekológii. Teraz však oznámila významné partnerstvo so spoločnosťou Uber, jej vodiči budú mať prístup až k polovice flotily nových Tesiel Model 3, píše Electrek.

Americká autopožičovňa Hertz si objednala 100 000 áut Tesla Model 3 ako súčasť ambiciózneho plánu elektrifikácie flotily. Objednávka má hodnotu 3,6 miliárd eur, vďaka čomu ide o najväčšiu samostatnú objednávku elektromobilov v histórii.

Akcie automobilky vzrástli o 4,3 % po oznámení tejto objednávky a Muskov automobilka dodá autá v priebehu nasledujúcich 14 mesiacov a dostupné budú na trhoch v USA a Európe, kde si ich zákazníci spoločnosti Hertz môžu požičať.

Uber vodiči v USA sa majú na čo tešiť

V USA ale nadobudnú nové elektromobily Tesla vo vlastníctve požičovne Hertz ešte väčší význam. Hertz sa totiž dohodol so spoločnosťou Uber, že polovicu svojej novej flotily (50 000 kusov), bude prenajímať výhradne vodičom taxislužby Uber.

Táto dohoda sa ale podľa informácii na blogu Uber bude týkať výhradne vodičov, ktorí jazdia v USA. Je teda zrejmé, že väčšina z nových Modelov 3 zostane práve v USA a do Európy sa ich dostane iba zopár.

Vodiči Uberu si budú môcť prenajať Teslu už od 1. novembra a dohoda medzi oboma spoločnosťami je zatiaľ platná do roku 2023. Cena prenájmu začína na 288 € za týždeň, no časom by mala klesnúť pod 260 € za týždeň.

Garaje.do

V tejto sume je samozrejme zahrnutý nielen prenájom vozidla, ale aj jeho poistenie. Získať Teslu na prenájom však nebude úplne jednoduché. Hertz bude nové Modely 3 spočiatku prenajímať len vodičom, ktorí majú hodnotenie minimálne 4,7 hviezdičiek a absolvovaných aspoň 150 jázd.

Nové partnerstvo prináša výhody pre všetky strany, teda požičovňu Hertz, taxislužbu Uber a aj samotných vodičov. Hertz má záruku, že ich nové Tesly budú pravidelne vyťažené, Uber naopak posunie svoje snahy stať sa spoločnosťou s nulovou produkciou emisií.

Samotní vodiči by si napokon taktiež mali finančne prilepšiť. Aj keď je prenájom Tesly Model 3 drahší, vďaka programu Green Future od Uberu môžu dostať až 1 dolár navyše za každú jazdu. Celkovo si takto ročne prilepšia až o 4000 dolárov, čiže asi 3 450 €.

Európski vodiči zostali „na ocot“

Uber zatiaľ neposkytol žiadne informácie, či by sa podobný prenájom Tesiel od spoločnosti Hertz mohol dostať aj do Európy. Európski vodiči tak tým americkým môžu iba ticho závidieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú