Po šokujúcej smrti amerického herca Chadwicka Bosemana v auguste tohto roka bolo nejaký čas otázne, či sa herec neobjaví v pripravovanom pokračovaní Marvelovky Black Panther 2 aspoň prostredníctvom CGI technológie. Šéfka produkcie Marvel Studios najnovšie potvrdila, že sa tak definitívne nestane, píše Daily Mail.

Marvel si uctí pamiatku zosnulého herca

Čiastočná „náhrada“ zosnulých hercov vo filmoch použitím pokročilých CGI efektov nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným a producenti prostredníctvom nej niekedy vykrývajú chýbajúce scény v pokračovaní filmov, čo nemusí byť úplne na škodu, no často si tak získajú odpor niektorých fanúšikov.

Takýto prípad nastal aj po smrti herca Chadwicka Bosemana, ktorý sa preslávil najmä stvárnením hlavnej úlohy kráľa T’Challu vo filme Black Panther.

Ten dostane v roku 2022 pokračovanie a mnoho fanúšikov preto zaujímalo, či má štúdio Marvel Studios v úmysle Chadwicka aspoň čiastočne „nahradiť“ prostredníctvom CGI efektov. Podľa výkonnej producentky štúdia sa však Marvel na nič podobné nechystá, píše Screenrant.

„Chadwick je len jeden a už nie je medzi nami. Náš „kráľ“ bohužiaľ zomrel v skutočnom živote a venujeme preto príbehu trochu času, aby sme si uctili jeho pamiatku,“ uviedla šéfka produkcie Marvel Studios Victoria Alonso pre argentínsky denník Clarin.

Boseman debutoval ako T’Challa vo filme Captain America: Civil War z roku 2016 a pokračoval v úlohe kráľa Wakandy v roku 2018 spolu s filmom Avengers: Infinity War v tom istom roku a Avengers: Endgame v roku 2019. Nik pritom netušil, že herec bojoval s rakovinou hrubého čreva 3. stupňa, ktorá neskôr postúpila do 4. stupňa.

Produkcia druhého filmu Black Panther mala začať v marci 2021, no štúdio ju pravdepodobne posunie s ohľadom na budúcnosť franšízy. Marvel by mohol v tomto prípade nasledovať komiksy, v ktorých „úlohu“ Black Panthera preberajú ďalšie postavy ako princezná Shuri.

Kráľa T’Challu vo filmoch však s istotou nikdy nikto nenahradí a je zvláštne predstaviť si pokračovanie Black Panthera bez neho. V tomto prípade však treba brať ohľad aj na jeho pamiatku, ktorá by mohla byť istým spôsobom poškodená v prípade, že by sa na obrazovkách zjavil v až príliš „umelom“ stave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom