Koronavírus zasiahol aj produkciu v Marvelu a natáčanie očakávaného seriálu Falcon and Winter Soldier sa preložilo o niekoľko týždňov neskôr. Aj o tomto projekte padla reč v rozhovore portálu Variety s Anthonym Mackiem, ktorý upozorňoval najmä na rasovú rozdielnosť filmového Hollywoodu.

Anthony Mackie je sedemnásobný Falcon vo filmov MCU a rovnako bude v týchto šľapajách pokračovať aj v pripravovanom seriáli Disney+. V rozhovore priznal, že skôr ako o tradičný seriál pôjde o osemhodinový film rozdelený do niekoľkých epizód.

Hlavnou myšlienkou superhrdinských seriálov od Disney je poskytnúť vedľajším postavám MCU viac priestoru, čo pri zohľadnení podobného rozpočtu ako pri Infinity War alebo Endgame je rozhodne odvážnym rozhodnutím. Podľa jeho slov však o potrebnú akciu a nadpriemernú kvalitu ikonickú pre Marvelovky núdza nebude.

V rozhovore samozrejme padla otázka na Anthonyho názor k aktuálnej situácii v Amerike. Tej sa afroamerický herec okamžite chytil a vyzdvihol zaujímavé zistenie, kedy väčšina hollywoodskych filmov je produkovaná práve belochmi. Výnimkou bol ale megahit Black Panther.

Nate Moore, producent Black Panthera, je jediný černošský producent, s ktorým Mackie spolupracoval. Poznamenal, že ide o rovnaký rasizmus ako v opačnom prípade, keďže od režiséra, cez producenta, koordinátora kaskadérov, scenáristov, až po asistentov išlo o Afroameričanov.

„Keď si najmete len čiernych ľudí na čierny film, znamená to, že títo herci nie sú dostatočne dobrí pre filmy s belošským obsadením“, poznamenal Anthony v rozhovore.

Samozrejme, Anthony Marvel v rozhovore chváli, no nezabúda na svoje korene. Rozhodne nadobúda pocit, že komixová spoločnosť natočí raz za čas film ako Black Panther, kde využije všetkých černošských hercov, len aby potom počas nasledujúcich rokov ich mohol Marvel postaviť do úzadia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom