Nejedná sa o prvoaprílový vtip. Automobilka Samsung Motors je na kórejskom trhu pomerne známa, aj keď vznikla iba v roku 1994. Nepatrí teda medzi starých výrobcov, no už v minulosti stihla zaujať francúzsky Renault natoľko, že ju zobral pod svoje ochranné krídla. 

V súčasnosti sa jej vozidlá predávajú pod značkou Renault Samsung Motors. Už dávnejšie sa aj na našom trhu objavil voz Renault Latitude, ktorý mal všetko spoločné práve s vozidlom od Samsungu s ozačením SM5. Ako iste všetci vieme, daný model si na trhu nezískal dostatočný počet zákazníkov, a preto bol časom nahradený viac európsky zmýšľajúsim modelom Talisman. V súčasnosti však Samsung plánuje uvedenie úplne nového vozu s označením XM3, informuje portál Motor1.com.

Názov už tak trošku napovedá, že sa bude jednať o SUV a nie tak hocijaké. Renault pred časom pre ruský trh uviedol model Arkana, ktorý sa môže pochváliť líniami Coupé-SUV. V podobnom duchu sa ponesie aj novinka od Samsungu, ktorá bude určená pre juhokúorejský trh. Dalo by sa vlastne povedať, že automobil XM3 je len prerobená Arkana a v podstate je to aj pravda. Až 99 % vozu by malo byť na vlas rovnakých a zmeny by sa teda mali dotknúť prevažne niekoľkých dizajnových detailov.

Novinka by sa mala začať vyrábať v prvej polovici roku 2020 v továrni v Busane v Južnej Kórei. Pôjde tak o ďalšie vozidlo, ktorá vznikne ako pod značkou Renault (pre ruský trh), tak aj pod značkou Samsung. Okrem toho sa na kórejskom trhu predáva podľa informácií z portálu autoevolution.com aj model Samsung QM6, ktorý je prebrandovaným európskym Koleosom, model QM3, ktorý vychádza z Capturu a napokon SM6, ktorý je kórejskou verziou zmieneného Talismanu. Novinku bola v podobe konceptu odprezentovaná pred pár dňami na autosalóne Seoul Motor Show. Žiaľ, do Európy sa v takejto podobe tento automobil nikdy nedostane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom