Crash Bandicoot, jedna z najznámejších postavičiek hernej histórie, sa pravdepodobne čoskoro dočká úplne novej hry. Jej ohlásenie by podľa Metro a viacerých zdrojov mohlo prísť už počas budúceho mesiaca.

Masívny úspech remasterovanej trilógie Crasha Bandicoota nemohol zostať nepovšimnutý. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy totiž podľa Activision predal už viac ako 10 miliónov kópií, čo jasne dokazuje, že legenda z čias „PS One“ je medzi hráčmi viac než žiadaná.

Nie je sa čomu diviť. Originálna skákačka je vhodná takmer pre všetky vekové kategórie – pre deti predstavuje peknú pestrofarebnú zábavu, zatiaľ čo dospelému publiku ponúka viac než slušnú výzvu, predovšetkým, pokiaľ si zmyslí vyzbierať všetky herné trofeje. Activision si je klenotu, na ktorý drží práva, dobre vedomý a viaceré zdroje naznačujú, že nový Crash Bandicoot je nielen vo vývoji, ale dočkať by sme sa ho mohli už budúci rok. Poďme však pekne poporiadku.

Pravdepodobne najväčší dôkaz o plánovanej hry pochádza priamo od Sony a jej vydarenej reklamy It’s Time to Play, v ktorej oslavuje exkluzivity na PS4. V nej sa nachádza aj Crash Bandicoot v závodnej káre známej z Crash Team Racing, a sprevádza ho notoricky známy ochranca Umbakarna. Za Crashom sa však vo videu vznáša aj lietajúca staroveká hlava, ktorá nebola súčasťou žiadnej z predchádzajúcich hier. Vo videu ju môžeš vidieť od jedenástej sekundy.

Prečítaj si aj
Toto sú najhoršie hry v roku 2019

V Sony sú známi tým, že vo svojich traileroch pozorných hráčov radi odmeňujú easter-eggmi a toto by mohol byť práve jeden z nich. Môžeš si však byť istý, že nejde len o náhodu, keďže na svojom Twitteri odkazoval aj člen vývojárskeho tímu Toys for Bob, ktorý by mal na novom Crashovi pracovať. Teórii hrá do karát aj skutočnosť, že vývojárske štúdio Toys for Bob je napríklad zodpovedné za remaster trilógie dráčika Spyra a nový Crash do profilu spoločnosti dokonale zapadá.

Ďalším dôkazom je podľa Ladbible reklama Crasha Bandicoota na strane autobusu. Na nej by samozrejme nebolo nič čudné, keby si pozorní fanúšikovia na Reddite nevšimli, že ide o úplne nový model Crasha Bandicoota, nadizajnovaný tak, aby sa podobal na originálnu podobizeň pôvodnej postavy z čias PS1.

Vydanie novej hry do tretice potvrdzuje aj zdroj priamo z herného priemyslu, ktorý podľa Ladbible informoval aj o vydaní Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a Crash Team Racing ešte pred ich oficiálnym oznámením. Ten potvrdzuje, že objekt z traileru pochádza skutočne z novej hry, ktorá by mala byť oznámená už 13. decembra počas udalosti The Game Awards.

Hra sa má volať Crash Bandicoot Worlds, má disponovať otvoreným svetom v štýle Super Mario 3D World a vyvíjať ju má od októbra tohto roka práve zmienené štúdio Toys for Bob. Len pre zaujímavosť, počas minuloročného udeľovania cien bol na rovnakej udalosti oznámený aj Crash Team Racing, oznámenie novej hry preto rozhodne nie je len nepodloženou zvesťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom