Prišiel absolútne nečakane, no každý Marvel fanúšik môže byť viac ako spokojný. Nový trailer na film Avengers: Endgame  nám opäť odhalil zopár nových záberov. Marvel nás však tentoraz trošku oklamal, keďže síce má trailer takmer dve a pol minúty, polovicu záberov tvoria scény zo starších MCU filmov. Každopádne, tie len dotvárajú atmosféru nového filmu a sú taktiež dôvodom, prečo trailer nabudí každého fanúšika.

Štúdio nám teda už mesiace sľubuje, že marketing k Endgame budú ponímať úplne inak. Vraj nám chcú prinášať ukážky len z prvej pol hodiny filmu a zatiaľ to vyzerá to tak, že sa tohto sľubu stále držia. Nový trailer totiž len rozširuje už dávno videné scény z predošlých ukážok. Celkovo nás teda oboznámil len s troma väčšími príbehovými rozšíreniami. Poďme sa na ne pozrieť a samozrejme aj na iné drobné veci, ktoré ste si možno v traileri nevšimli.

Trailery by mali byť strihané len z prvej pol hodiny filmu, takže vyzerá to tak, že v prvom akte sa bude dej prestrihávať len medzi Hawkeyeom, Ant-Manom, Avengermi na Zemi ako sa zoznamujú s Captain Marvel a Iron Manom s Nebulou vo vesmíre.

Hawkeye

Pri Hawkeyeovi teda pravdepodobne uvidíme všetko, čo sa s ním dialo medzi filmami Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War. Vyzerá to zatiaľ tak, že ten vďaka Thanosovmu lusku prišiel o celú rodinu a to aj o svoju dcéru, ktorú učil strieľať z luku (očividne veľmi dobre). V traileri neskôr vidíme, ako ho príde Black Widow nabrať späť k Avengers.

Marvel/YouTube

Medzi nimi si môžeme všimnúť zaujímavú chémiu, ktorá sa tak trochu vracia späť k prvému Avengers filmu. Najzaujímavejším príbehovým prvkom Hawkeyea sa však stáva jeho misia v nejakých kanáloch. Pravdepodobne pôjde ešte o jeho sólo akciu, predtým ako sa pridá k ostatným. Prečo však uteká pred ohňami a čo tam hľadá, to sa asi dozvieme až vo filme.

Ant-Man

Druhá veľká príbehová linka z prvej pol hodiny bude s veľkou pravdepodobnosťou patriť Ant-Manovi. Ako už vieme, ten zostal počas Thanosovho lusku v Kvantovej sfére, takže bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa dostal späť. Jeho sólo príbeh teda vidíme v scéne, kde zisťuje, čo sa vlastne stalo vďaka vyveseným plagátom na ulici.

Vojna, bitka alebo útok na základňu Avengers

Akčnú scénu sme mohli vidieť len jednu. Očividne ale pôjde o jednu z tých väčších, keďže sa v nej ukáže Captain America (riadne dobitý), Nebula, Rocket ale aj War Machine. O čo tu ide netušíme a úprimne sami nevieme, kedy tento moment čakať. Ako sme už však vraveli, ukážky by mali byť postrihané z úvodnej prvej tretiny filmu, takže by nemalo ísť o veľké finále. Zatiaľ sa ale môžeme domnievať len v to, že ide o útok na Thanosa.

Marvel/YouTube

Hovorí sa ale aj to, že tie ruiny patria základni Avengers a že celá Hawkeyova misia je s týmto útokom prepojená. Istý zmysel by to dávalo, keďže nám to naznačuje aj Lego s ich novými hračkami. To by teda muselo naznačovať aj fakt, že sa tento útok stane až po tom, ako Avengers vyjdú von v nových oblekoch.

Tony Stark zachránený

Poďme už ale na tie menšie detaily. Jedinú vec, ktorú nám ukážka naozaj vyzradila je to, že Tony sa aj s Nebulou dostanú späť na Zem. Potvrdzuje to scéna, kde kráčajú všetci spolu v nových Avengers oblekoch. No a keď sme pri nich…

Nové obleky

Určite si Avengers po desiatich rokoch nepovedali, že musia mať rovnaké uniformy. To, že na sebe majú nové bielo-červené kostýmy má svoj dôvod. Vyzerajú dosť podobne ako oblek do Kvantovej sféry, ktorý použil Hank Pym na zachránenie jeho ženy Janet vo filme Ant-Man and the Wasp.

Marvel/YouTube

Kde je Okoye?

Jediná pozostalá z Wakandského kráľovstva sa v traileri vôbec neukázala. Môžeme ju však vidieť medzi všetkými hrdinami na plagáte k filmu. Zvláštne však je, že ide o jediného hereckého predstaviteľa, ktorého meno sa neukázalo medzi hlavnými. Akú rolu teda vo filme zohrá netušíme, no dúfame, že bude o niečo väčšia, ako sa zatiaľ zdá.

Kde je Thanos?

Je až šokujúce, že sa marketing vyhýba ukazovaniu hlavného záporáka filmu, ktorý si takto pred rokom vydobyl veľký obdiv u fanúšikov. Po jeho ruke a brnení v prvom traileri, sme teda Thanosa vôbec v novej ukážke nevideli. Našťastie sa odhalil aspoň na novom plagáte. Na tom sa prekvapivo ukázal v jeho helme, ktorú na konci filmu Infinity War už nepoužíval. Žeby sa niečoho bál?

Dvaja najsilnejší z Avengers

Fanúšikovia silných postáv museli na konci traileru prestať dýchať, keďže sme konečne videli dvoch najsilnejších Avengerov pokope. Hovoríme samozrejme o Thorovi a Captain Marvel. Boh hromu zatiaľ vyzerá, že je s Carol spokojný, čím nám môže naznačovať aj to, že sa mu pozdáva ako nová líderka Avengers. Dúfame však, že nám film ukáže oboch naraz aj v akcii.

Marvel/YouTube

Natashine vlasy

Takmer ani jedna scéna s Black Widow nebola v traileri rovnaká. Stále ste ju totiž mohli vidieť s iným účesom. To by malo naznačovať päťročný posun v deji. Každopádne, my sme veľmi radi, že sa vrátila k svojej pôvodnej farbe.

Rocketov starý kostým

Rocket síce vyzerá ako najdrsnejší Strážca Galaxie, no v komiksoch mu jeho imidž dosť kazil jeho výzor. Očividne chce byť ale Marvel presný vo všetkom a tak sa mu rozhodli do filmu venovať jeho modrý komiksový kostým aj s okuliarmi. Vidieť ho môžeme pri scéne s War Machineom.

Avengers Assemble

Posledný záber Avengerov v nových oblekoch bohužiaľ postráda dve postavy – Hulka a Captain Marvel. Kam sa teda vyparili? Áno, detailne nevidíme ani Rocketa s Thorom, no pri týchto dvoch už vieme, že v scéne sú z predošlého Super Bowl traileru. Prečo tu ale nie sú aj ostatní, to ostáva veľkou záhadou.

Dokopy sme sa však z nového traileru nedozvedeli prakticky nič. Aspoň ale konečne máme potvrdené nové obleky, ktoré sa napríklad pri hračkách k filmu promujú už dlhšiu dobu. No a samozrejme už vieme aj to, že Tony sa vráti na Zem aj s Nebulou. Od premiéry filmu nás teda delí len päť týždňov. Ak vás zaujíma, či nás čaká ešte nejaký trailer, my si myslíme, že toto bol naozaj posledný.

Pošli nám TIP na článokNovinky