Čínsky výrobca smartfónov Oppo už na trh stihol priniesť niekoľko zaujímavých kúskov. Najnovšie sa chystá priniesť smartfón s takzvaným „vodopádovým displejom“, ktorý má extrémne zakrivenie.

Oppo je čínsky výrobca, ktorý je na našom území skôr známy pre milovníkov smartfónov ako pre bežných používateľov. Za roky svojho pôsobenia ale predstavil niekoľko zaujímavých kúskov ako napríklad model Find X, ktorý medzi prvými implementoval motorizovaný výsuvný mechanizmus predného fotoaparátu či model N1 so zadným dotykovým displejom.

Novinka predstaví displej, ktorého zaoblenie sme ešte nevideli!

Ako informuje portál iGyaan, jeho najnovší počin prinesie takzvaný „vodopádový displej“. Pôjde o extrémne zaoblený displej. Slovom „extrémne“ máme na mysli zaoblenie, ktoré je oveľa agresívnejšie ako napríklad v modeloch Samsung Galaxy línie S a Note. Práve tie vôbec poprvýkrát predstavili Edge displej, ktorého zaoblenie však nebolo až také veľké a v novších modeloch sa dokonca zmenšilo.

Oppo showcases Waterfall screen with extremely curved edges

Oppo sa ale pomocou extrémneho zaoblenia snaží dosiahnuť ešte väčší pomer displeja k telu, keďže vodopádový displej sa prakticky zbaví bočných rámov smartfónu. Brian Shen, viceprezident spoločnosti Oppo, prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Weibo ukázal, ako tento smartfón bude vyzerať. Okrem toho nejaví žiadnu známku prítomnosti výrezu či výrezu v displeji, čo evokuje prítomnosť motorizovaného mechanizmu predného fotoaparátu.

Hoci zdroj neuvádza okrem dizajnu žiadne iné informácie, je možné sa domnievať, že tento smartfón bude nasledovníkom modelu Find X. Práve s týmto modelom sa nachádza novinka na fotografiách vyššie. Ďalej sa očakáva prítomnosť výkonného hardvéru, ako napríklad procesora Snapdragon 855/855+ či veľkej batérie s rýchlym nabíjaním. Ako bude smartfón a jeho zaoblenie využiteľné v praxi, ukáže až čas. Zaujímavou informáciou je ale fakt, že podobný displej by podľa únikov mal priniesť aj Huawei Mate 30 Pro.

Oppo showcases Waterfall screen with extremely curved edges

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom