Spoločnosť ZTE síce v našich končinách nie je veľmi známa, no v domovskej Číne ide o veľmi populárneho výrobcu, ktorý zakaždým predstavuje zaujímavé zariadenia. Najnovším prírastkom je model Nubia Red Magic 3, ktorý sa radí do skupiny herných a prekvapí veľmi príjemnou cenou.

Segment herných smartfónov síce netrhá rekordy v predajnosti, no rozhodne ide o kategóriu, ktorá má veľký potenciál. Mobilné hranie rastie vysokým tempom, k čomu dopomohli aj porty známych hier ako Fortnite, PUBG a podobne.

Doteraz sme spoznali herné smartfóny od spoločností ako Asus, Razer či Xiaomi. Vlastný produkt však prinieslo aj ZTE, ktoré prostredníctvom podznačky Nubia ukázalo model Red Magic 3.

Konkurencia sa hľadá len ťažko

Začnime najprv zovňajškom. Už na prvý pohľad môžeš vidieť, do akej kategórie sa smartfón zaraďuje. Unikátna zadná strana obsahuje RGB osvetlenie, ktoré si môže používateľ prispôsobovať plne podľa seba. Zaujímavé je aj samotné frézovanie, ktoré navodzuje agresívny dojem. Nechýba ani samostatné bočné tlačidlo, ktoré ťa dostane do špeciálneho herného režimu Red Magic Game Space 2.0, kde si môžeš nastaviť všetko – od prijímania upozornení, až po chladenie.

Predná strana je už tradičnejšia. Základom je 6,65″ Full HD+, AMOLED displej, podporujúci HDR. Samotný panel má však obnovovaciu frekvenciu až 90 Hz, čím sa výrazne zvyšuje herný zážitok. Nechýbajú stereo reproduktory s DTS: X, trojitý mikrofón s potláčaním okolitých zvukom a taktiež aj 3,5 mm jack pre slúchadlá.

Aktívne chladenie? Prečo nie

Všetky doterajšie zariadenia sú chladené pasívnym spôsobom. To znamená maximálne medené rúrky, ktoré efektívne odvádzajú teplo. Aj tie sa však zahrievajú, preto sa ZTE rozhodlo priniesť do smartfónu reálny ventilátor, ktorý je pod krytom (nie v špeciálnych dokoch, ako sme mohli vidieť u konkurencie). Maximálny výkon je tak dostupný ešte dlhšie než doteraz.

Ventilátor sa dokáže točiť až 14 000 krát za minútu a má vlastné krytie IP55, aby sa zaručila čo najdlhšia životnosť. Prenos tepla je vďaka tomu až 5-krát lepší.

V režime Game Space si navyše môžeš nastaviť jeho rýchlosť (pravdepodobne aj krivku v závislosti od teplôt). Až prvé testy však ukážu, či to bolo dobré riešenie, nakoľko ventilátor vytvára hluk a vibrácie, ktoré sa môžu prenášať aj navonok.

Bez stabilizácie, ale s 8K a 1 920 fps

Určite zaujmú aj fotoaparáty. Zadný senzor je 48 MPx s f/1,7, ktorému sekunduje 16 MPx f/2,0 snímač od Sony. Optickú stabilizáciu by si tu hľadal márne, no namiesto toho je tu možnosť nahrávať videá v rozlíšení 8K. Ústa otvára aj ďalšia informácia, a to schopnosť natáčať videá pri 1 920 fps. Záleží však aj od samotnej kvality, takže vo výsledku to môže byť len marketingový ťah, ktorý ale v realite nenájde využitie.

Nubia

Procesorom je Snapdragon 855, ktorý môže pracovať s až 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Systémom je Android 9.0 Pie a všetko to poháňa batéria s kapacitou 5000 mAh. Nabíjací adaptér dokáže dodať výkon až 27W, pričom nechýba ani podpora Quick Charge 4.0. K dispozícií je tiež špeciálny dok (25 €), cez ktorý sa zariadenia nabíja a má aj RJ45 konektor na káblové pripojenie k internetu.

Nubia

A čo cena? Tak tá je hádam najväčším prekvapením. V domovskej Číne sa začne telefón predávať 3. mája a v kombinácií 6+64 GB bude stáť len 385 eur. Najvyššia verzia s 12 GB a 256 GB úložiskom pritom len jemne prekračuje hranicu 570 €. Koncom mája sa smartfón dostane aj na trhy v USA, Kanade, Spojenom kráľovstve a aj do Európy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom