Čínsky trh s mobilnými zariadeniami, či už sú to tablety, smartfóny, alebo smart hodinky, je naozaj obrovský a možno najväčší na svete. Počuli sme, že takmer každý obyvateľ tejto najľudnatejšej krajiny ma telefón a nieje výnimkou, že mnohí majú aspoň dva, kvôli používaniu viacerých mobilných operátorov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Toto všetko si uvedomili aj výrobcovia hardvéru, ktorý sa snažia byť na tomto výnosnom trhu jednotkou a neústupne medzi sebou bojujú o najlepšie predaje. Jedným zo spôsobov, ako sa dá na tomto trhu zabodovať je predstaviť smartfón s brutálne nízkou cenou, napríklad 399 juanov (cca 60€). Reč je o zariadení Phicomm Little Dragon C520, low-end smartfóne s podporou 4G, čo je produkt vyrobený v spolupráci s China Unicom, čo je takzvaný čínsky národný operátor.

Pokiaľ ide o špecifikácie, ako sme už spomínali, ide o low-end zariadenie, ktoré nás neprekvapí výkonom, ale svojou cenovkou to môže napriek tomu dosiahnuť naozaj ďaleko. Phicomm Little Dragon C520 používa 4,5 palcový displej s rozlíšením 960 x 540 pixelov. Vybavený  je štvorjadrovým procesorom Snapdragon 410 taktovaným na 1,2 GHz, 512MB RAM a 4 GB ROM. Slot na pamäťové Micro SD karty nesmie chýbať. Okrem toho nájdeme na zariadení kombináciu fotoaparátov s rozlíšením 3 MPx a 2 MPx. Dragon C520 podporuje siete China Unicom 4G / 3G a GSM + dual SIM. Zariadenie beží na Aliyun OS 2.9.2 systéme od Alibaba.

Musíme povedať, že to nie je najlepšie zariadenie, aké sme v tejto cenovej kategórii videli, ale za tú cenu to môže byť celkom dobrý obchod. Nepredpokladáme, že sa nejakým oficiálnym spôsobom toto zariadenie dostane na náš, európsky trh. Napriek tomu musíme počkať a uvidíme, pretože prístroj podporuje rovnaké frekvencie, ktoré pracujú v medzinárodnom meradle.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP