banner-mi4s
Začiatkom marca bola oficiálne predstavená nová vlajková loď spoločnosti Vivo, Vivo Xplay 5. Tá zaujme okrem 6 GB RAM aj prvým zakriveným displejom od čínskeho výrobcu. Neostane však jediná – zoznam takýchto čínskych zariadení by mal tento rok pribúdať.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

Taiwanské média prednedávnom informovali, že tento rok bude na trhu pribúdať čoraz viac čínskych smartfónov so zakriveným displejom. Vyplýva to z tvrdení rôznych členov čínskych spoločností, ktorí upresňujú, že koncom roka 2016 by sme mohli na trhu nájsť tri až štyri smartfóny s Edge technológiou.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


samsung-galaxy-s7-s7-edge(4)
Za takýmto trendom nehľadajte nič nekalé, ide o marketingovú stratégiu. Samsung musel pri výrobe Galaxy S6 Edge vynaložiť milióny, preto dodávanie zakrivených displejov čínskym spoločnostiam by im prinieslo dodatočné zisky. Obetujú pritom jedinečnosť Galaxy Edge smartfónov, čo môže byť zlé pre Samsung, ale dobré pre zákazníka. Čínske smartfóny sú totiž principiálne lacnejšie ako ich komerčná konkurencia.

vivo-xplay-5-realne-foto-(12)
Možnými kandidátmi pre takéto smartfóny sú Xiaomi a Huawei. Šepká sa najmä o Xiaomi Mi Note 2, nástupcovi populárneho phabletu. Ďalšie možné špecifikácie sú Snapdragon 820 a 4 GB RAM, ale to sú zatiaľ len špekulácie. Myslíte si, že je takáto stratégia pre Samsung výhodná?

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP