Používanie rôznych filtrov sa stalo bežnou úpravou fotografií a videí nielen na smartfónoch a sociálnych sieťach, ale aj napríklad pri vlogovaní. Takýmto spôsobom je však možné výrazne upraviť podobu osoby za kamerou, čo teraz dokázala aj chyba filtra v prípade známej čínskej vlogerky, informuje Engadget. Počas živého vysielania sa vlogerke pod prezývkou „Your Highness Qiao Biluo“ vypol používaný filter a fanúšikovia videli jej skutočnú tvár.

Vlogerka pri svojom vysielaní a komunikácii s fanúšikmi vo videu dlhý čas využívala umelý filter, ktorý z nej spravil mladú a atraktívnu slečnu. Na svoju platformu prilákala až 130 000 sledovateľov, ktorí jej nezabudli posielať ani finančné príspevky pre podporu jej streamu. Raz však chceli odhaliť jej skutočnú identitu a naliehali, aby ukázala pravú tvár.

Skutočnú identitu vlogerky odhalila až chyba filtra

To ale vlogerka vo videu s ďalšou streamerkou na DouYu, čo je služba podobná ako Twitch, odmietla a odôvodnila to tým, že to nespraví, pokým nevyzbiera financie vo výške aspoň 100 000 juanov, teda zhruba 13 000 €. Fanúšikovia však boli nedočkaví a jeden príspevok dokonca obsahoval sumu až 4 482 €. Sladký hlas a mladá tvár tejto vlogerky boli lákadlom pre mnohých verných divákov, avšak tí sa behom chvíle nečakane zoznámili s pravou tvárou osoby za kamerou.

Nenechaj si ujsť
Virálny hit FaceApp nemusí kradnúť tvoje údaje. Má viacero iných znepokojujúcich problémov

Zrejme kvôli chybe aplikovaného filtra sa na obrazovkách ľudí zrazu zobrazila skutočná podoba vlogerky, ktorá si problém všimla až potom, keď jej začali ubúdať sledovatelia z VIP, informuje BBC. Viacerí jej fanúšikovia a najmä muži prestali vlogerku sledovať a dokonca údajne prestali posielať svoje peňažné príspevky, keď videli jej pravú tvár. Miesto mladej slečny sa totiž na obrazovke objavila streamerka v strednom veku, ktorá bola o desiatky rokov staršia ako sa dovtedy prezentovala.

Zobraziť celú galériu (1)
Vpravo je tvár vlogerky „Your Highness Qiao Biluo“ po aplikovaní agresívneho filtra. Vľavo je skutočná identita ženy. Zdroj: Douyu

Qiaobiluo Dianxia vo veku 58 rokov však po tejto udalosti nazbierala ešte viac fanúšikov, ktorých počet sa aktuálne vyšplhal na 400 000 a stala sa najvyhľadávanejšou vlogerkou na platforme DouYu. Názory fanúšikov a ľudí na jej konanie sa líšia. Aplikovať pri živom vysielaní tak agresívny umelý filter však nie je príliš časté a väčšina používateľov na sociálnych sieťach využíva miernejšie prostriedky pre úpravu svojho vzhľadu. V Číne sa ale začal rozmáhať práve tento trend, ktorý pomocou softvéru dokáže zmeniť identitu človeka na nepoznanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom