Výrobcovia neustále produkujú mnohé inovatívne riešenia a nápady, ktorými by smartfóny posunuli na vyššiu úroveň. Vylepšenia v oblasti kamery, výrezu v displeji, snímača odtlačkov prstov či kombinácie viacerých senzorov kamier sú už takmer bežné. Zdá sa ale, že v najbližších rokoch sa budeme čoraz častejšie zaoberať skladacími smartfónmi.

O prvý skladací smartfón sveta sa postaral relatívne neznámy výrobca Royole FlexPai, čo odštartovalo ‚‚preteky‘‘ v predstavení nového druhu smartfónov. Na konferencii SDC 2018 sme sa dočkali oficiálneho predstavenia aj od Samsungu a testovanie flexibilného displeja potvrdil aj čínsky Huawei. Najnovšie správy hovoria o tom, že tešiť sa pravdepodobne budeme môcť aj na konkurenciu od spoločnosti Oppo.

Prečítajte si tiež!
Takto môže vyzerať displej Galaxy S10. Samsung opäť posunie technologickú vyspelosť smartfónov

Schválený patent

Čínsky výrobca sa môže pustiť do práce, nakoľko patent, ktorý bol predložený v septembri, už čínska patentová komisia schválila. K dispozícii už sú aj patentové obrázky, ktoré ukazujú viacero detailov. Spoločnosť pre skladacie smartfóny predstavila hneď niekoľko návrhov. V podstate ide o rovnaké tvary, zmena nastáva len pri umiestnení fotoaparátu.

Prvý návrh pracuje s myšlienkou dvoch kamier umiestnených na stranách a druhý návrh disponuje klasickým umiestnením nad displejom. Tlačidlá hlasitosti sú taktiež na bočnej strane a spodná strana obsahuje reproduktor, audio konektor a port na nabíjanie. V porovnaní so Samsungom chýba vonkajší displej a zariadenie bude po rozložení ponúkať obrazovku podobnú tabletu. Veľkosť displeja ani ďalšie informácie však zatiaľ nie sú známe.

Nie je pravidlom, že každý patent skončí automaticky výsledným produktom. Rovnako to môže byť aj v tomto prípade, a tak budeme sledovať ďalšie kroky zo strany čínskeho výrobcu. Je taktiež známe, že spoločnosti Oppo a OnePlus sú si veľmi blízke a v blízkej dobe preto môžeme očakávať predstavenie podobného nápadu aj od OnePlus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom