Čínska firma Nubia vznikla už v roku 2012 ako súčasť spoločnosti ZTE. Po svojom osamostatnení v roku 2015 sa začala zameriavať hlavne na vývoj herných smartfónov a ako avizovala, čoskoro sa chystá predstaviť svoju vlajkovú loď na rok 2020 – Red Magic 5G. Smartfóny od Nubie síce neboli ani zďaleka tým najlepším, čo svet herných smartfónov ponúkal, avšak to by sa čoskoro mohlo zmeniť, informuje portál GSMArena.

Už koncom tohto mesiaca, presnejšie od nedele 23. februára, sa bude v Barcelone konať svetový kongres MWC, na ktorom bude predstavená aj najnovšia Nubia. Potvrdil to v príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo samotný prezident a spoluzakladateľ spoločnosti, Ni Fei. Okrem tejto informácie prezident zdieľal aj dva obrázky, podľa ktorých bude Red Magic 5G prvý herný smartfón s obnovovacou frekvenciou displeja na úrovni 144 Hz.

Weibo/Ni Fei

Podpora  takto vysokej obnovovacej frekvencie displeja pri rozlíšení QHD+ je vlastnosťou čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 SoC, ktorý Nubia pre Red Magic už v minulosti potvrdila, píše portál XDA-Developers. Výber čipsetu takisto súvisí aj s faktom, že má pamäťový radič kompatibilný s pamäťami typu LPDDR5 RAM od Samsungu, čo prezident Ni Fei už rovnako potvrdil.

Ďalší z obrázkov ukazuje zadnú časť telefónu, na ktorej sa nachádzajú tri fotoaparáty usporiadané zvislo pod sebou od strednej časti nadol. Pod nimi vidíš nápis Red Magic a ešte nižšie logo spoločnosti Nubia. Hlavný fotoaparát má mať rozlíšenie na úrovni 64 MPx.

Weibo/Ni Fei

V minulosti prezident taktiež informoval, že Nubia bude mať ultrarýchle 80 W nabíjanie. Podľa AndroidPolice to však nie je reálne. Smartfón by sa totiž príliš prehrieval, čo by časom radikálne znížilo kapacitu batérie a taktiež rýchlosť jej nabíjania.

Prezident Ni Fei chce tento problém vyriešiť pomocou vstavaného ventilátora, ktorý by mal za úlohu smartfón počas nabíjania ochladzovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú