banner-mi-pad-2
Kreativita čínskych výrobcov nepozná hraníc a aby dokázali prežiť na trhu, musia využiť každú príležitosť na zviditeľnenie svojich produktov. Jedným z najlepších spôsobov, ako sa zviesť popri predstavení už existujúcich produktov, je publikovať porovnanie. Často sa ukáže, že nové modely nie sú úplne konkurencieschopné. Dnes si predstavíme Chuwi HiBook Pro, ktorý vie byť výbornou alternatívou k najnovšiemu Lenovo Yoga Book a pozrieme si porovnanie od výrobcu.

Chuwi HiBook je cenovo dostupný 10.1″ tablet s prepojiteľným dokom s klávesnicou. Konštrukcia zariadenia je vyrobená zo zliatiny horčíka, vďaka čomu sa podarilo znížiť celkovú hrúbku zariadenia iba na 8,5 milimetrov. Na renderoch a fotografiách pôsobí kvalitným a luxusným dojmom. Ten ubezpečujú oblé rohy kombinované s nadpriemerne úzkymi rámikmi okolo displeja.

Chuwi HI12 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

chuwi (1)

Na zadnej strane nájdeme 5 MPx fotoaparát, logo výrobcu a pár certifikátov. Na prednej strane nájdeme ultra jemný 10,1-palcový displej s WQXGA rozlíšením. Pod touto netradičnou skratkou nájdeme ešte zložitejší názov Wide Quad Extended Graphics Array. Podobné názvy sa používajú na pomenovanie rozlíšení displejov, ktorých uhlopriečky nepatria medzi tie s tradičným pomerom 16:9. Názvy s pomerom 16:9 máte pravdepodobne zaryté hlboko v pamäti ako HD (1280×720), FullHD (1920×1080), QHD (2560×1440) nie veľmi šťastne označované ako 2K a iné. Málokto vám na prvý pohľad povie, že WQXGA je v praxi 2560 x 1600. Displej obsahuje teda ešte viac pixelov než QHD (2K) displeje. Presnejšie o 409 600 pixelov viac našlo svoje miesto v tomto displeji oproti QHD. Obrazovka sa tak rozšírila mierne na výšku a bol dosiahnutý pomer strán 16:10 či 8:5. Ten ponúka väčší komfort pri práci než zaužívané 16:9, ktoré sa hodí viac pre pozeranie filmov. Napravo od displeja nájdeme ešte tlačidlo Windows.

chuwi (3)

Po bokoch zariadenia nájdeme 2 stereo reproduktory. Nízka hrúbka tabletu sa podpísala negatívne na konštrukciu a vo výsledku tu nenájdeme obyčajný USB port ale iba ich zmenšeniny, na ktoré je potrebné dokúpiť OTG redukciu. Medzi konektory na pravej strane patrí 3,5 mm zvukový jack, microHDMI, zástupca USB v podaní microUSB a USB typu C, čítačka kariet microSD a mikrofón. Vrchná hrana ďalej obsahuje len tlačidlo napájania a tlačidlá hlasitosti. Nabíjanie 8000 mAh batérie prebieha práve cez už spomínaný USB port typu C pomocou napätia 5 V pri prúde 3 A.

chuwi (4)

Pri pohľade na vnútornosti vidíme, že Chuwi HiBook Pro je poháňaný procesorom Intel Atom Z8300 so základným taktom 1,44 GHz a možnosťou pretaktovania až na 1,84 GHz. Jedná sa o tie najlacnejšie modely zo série procesorov Atom, ktoré nájdeme takmer všade. Okrem toho tu nájdeme aj 4 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska, o ktoré sa musíte podeliť s dvoma operačnými systémami – Windows 10 a Android 5.1.

chuwi (2)

Po spojení s dokom sa z tabletu stáva priamy konkurent pre najnovší Lenovo Yoga Book. Dok sa vyznačuje vysoko pohyblivým kĺbom, vďaka čomu môžete pri používaní experimentovať s jeho polohami. Dok obsahuje rozšírenie o plnohodnotný USB konektor, klávesnicu a touchpad.

chuwi (5)

Pomaly sa dostávame k už sľúbenému porovnaniu od Chuwi. HiBook Pro je porovnávaný s nedávno predstaveným zariadením na IFA 2016 a to Lenovo Yoga Book. Okrem vyššej cenovky majú spolu veľa spoločného, čo môže zákazníka výrazne ovplyvniť pri výbere.

lenovo-yoga-book-real-fotky

Po stránke displeja Chuwi bezkonkurenčne vedie so svojim OGS displejom a rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. Lenovo Yoga Book je spokojné s obyčajným FullHD rozlíšením. Lenovo zase vyhráva použitím len o trošku väčšej batérie. Tu však prichádza zásadný úder od Chuwi v podobe dual-bootu Windows 10 a Android 5.1. Pri kúpe Lenovo Yoga Book si operačný systém musíte vybrať predom a za Windows 10 si ešte aj priplatíte.

Catch-1

Lenovo sa nevzdáva a ponúka vyšší model procesora Intel Atom, konkrétne Z8550. Ten v populárnom benchmarku GeekBench 3 výrazne vedie oproti Z8300 použitom v HiBook Pro. Yoga Book prichádza aj so zadným fotoaparátom s rozlíšením 8 MPx. Chuwi HiBook Pro je tiež tenší a ponúka nižšiu hmotnosť. Tá je uvedená bez prídavnej klávesnice, zatiaľ čo Yoga Book neumožňuje oddelenie klávesnice od tela.

Ashampoo_Snap_2016.09.04_07h58m06s_018_

Najzásadnejším rozdielom je cena a dostupnosť. Chuwi HiBook Pro je už teraz možné kúpiť za výbornú cenu 183 €. Yoga Book s Androidom 6.0 je v súčasnosti v predpredaji za 509 € a v prípade verzie s Windows 10 sa cena vyšplhá až na závratných 604 €. Za túto cenu by ste si kúpili Chuwi HiBook Pro až 3-krát.

Kúpiť Chuwi HiBook Pro za skvelých 183 €

Novinky