banner-redmi-proVeľtrh IFA 2016 v Berlíne je v plnom prúde a už prvé dni predstavuje svoje novinky aj čínske Lenovo, a to naozaj vo veľkom štýle. Medzi najzaujímavejšie kúsky celej výstavy patrí nový Yoga Book s prekrásnym dizajnom a hneď niekoľkými zaujímavými vlastnosťami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Produktová línia Yoga dostala nového člena, ktorým je Yoga Book. Novinka je tablet s operačným systémom Windows 10, respektíve Androidom 6.0 Marshmallow. Unikátnu a hlavne inovatívnu vlastnosť predstavuje dotyková klávesnica, ktorá nahrádza tradičnú mechanickú. Plocha, na ktorej sa nachádza dotyková klávesnica, je však možné používať aj ako touchpad pre dodávaný stylus, s ktorým sa dokážu veľmi pekne vyhrať aj dizajnéri alebo návrhári. Interné označenie spoločnosti „Create Pad“ pre toto dotykové miesto ponúka však ešte jednu funkcionalitu. Môžete si zobrať akýkoľvek papier, ktorý položíte na dotykové miesto a zaznamenáte svoje poznámky. Tablet tento dotyk rozpozná a premení vaše papierové poznámky do elektronickej formy.

lenovo-yoga-book-oficialne (2)

lenovo-yoga-book-oficialne (4)

Ako sme už spomínali, základom je krásny dizajn z prémiových materiálov. Na prednej strane sa rozprestiera 10,1-palcový FullHD displej. O výkon sa stará decentný hardvér v podobe procesoru Intel Atom 5x, 4 GB RAM pamäte, 64 GB interného úložiska s možnosťou rozšírenia microSD kartami a nadpriemerne veľká batéria s kapacitou 8500 mAh. Výrobca udáva výdrž pri používaní Windowsu 13 hodín a pri Androide dokonca až 15 hodín. Práve Android je dostupný s veľkým množstvom úprav, ktoré zapríčinila integrácia špeciálnej dotykovej plochy a zvýšenie efektivity pri používaní.

lenovo-yoga-book-oficialne (5)

Dotyková klávesnica je veľmi zaujímavý nápad, no stále jej nevieme prísť akosti „na chuť“. Lenovo Yoga Book bude dostupný za 448 € pri Androide a za 492 € pri verzii s operačným systémom Windows 10. Obe varianty ponúkajú aj podporu LTE mobilného pripojenia pre ešte lepšiu produktivitu na cestách. Zaujal vás tento nápad a vedeli by ste si predstaviť písanie na dotykovej klávesnici?

lenovo-yoga-book-oficialne (3)

yoga-book-stylus

yoga-book-klavesnica-foto

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]