Spoločnosť Google oznámila novinku, ktorá sa týka webového prehliadača Chrome. Google začal experimentovať s takzvaným „odznakom hanby“, ktorý bude udeľovať webovým stránkam, ktoré sa v prehliadači Chrome budú načítavať príliš pomaly. Odznak by mal mať podobu pôvodného loga prehliadača Edge.

Chrome bude identifikovať stránky, pričom rýchle budú odlíšené zeleným indikátorom a pomalé príslušným odznakom, informuje blog prehliadača Chrome. „Môže to mať niekoľko podôb a my plánujeme experimentovať s rôznymi možnosťami, aby sme zistili, ktorá poskytuje najvyššiu hodnotu pre našich používateľov,“ uvádza tím, ktorý pracuje na vývoji prehliadača na svojom blogu.

Zobraziť celú galériu (1)
Pomalé webové stránky budú označené pôvodným logom Edge (vľavo), rýchle stránky budú mať zelený indikátor (vpravo), Google

Cieľom tejto novinky je upozorniť používateľa na pomalé webové stránky, takže bude možné ihneď zistiť, či ide o problém s internetovým pripojením alebo je problém na prehliadanom webe. Zároveň však môže byť toto riešenie nástrojom, ako motivovať prevádzkovateľov pomalých webových stránok k lepšej optimalizácii.

Google svoje plány predstavil na summite Chrome Dev v San Franciscu a zatiaľ nie je známe, kedy bude nový systém odznakov v prehliadači Chrome dostupný. Spoločnosť je však obozretná a je pravdepodobné, že bude hľadať okamžitú spätnú väzbu od vývojárov ešte predtým, ako bude novinka uvedená do ostrej prevádzky, informuje TheVerge. Okrem toho spoločnosť predstavila aj svoju víziu pre budúcnosť prehliadača Chrome, pričom sa zdá, že sa bude zameriavať na výkonné funkcie, či webové aplikácie Progress (PWA).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom