Ako už určite viete, všetky tieto kamene sa aktuálne nachádzajú v Thanosovej rukavici Infinity Gauntlet. Práve vďaka plnej sile kameňov dokázal pomocou lusknutia vyhladiť polovicu všetkého života v galaxii.

Odkiaľ však Kamene nekonečna pochádzajú, kto ich vlastnil a kde všade sme ich videli? Poďme sa na to pozrieť!

Kameň priestoru/Space Stone (Tesseract)

Chronologicky sa Tesseract pôvodne nachádzal v rukách organizácie HYDRA, ktorá ho počas Druhej svetovej vojny používala na poháňanie svojich zbraní. Na konci filmu Kapitán Amerika: Prvý Avenger však kocka spadla z lietadla, ktoré pilotoval Captain America, priamo do mora. Neskôr nasleduje potitulková scéna filmu Thor, v ktorom vidíme Tesseract v držbe S.H.I.E.L.D.u, ktorí ho z mora vylovili. Medzitým sa však v 90. rokoch odohráva film Captain Marvel, ktorý nám toho o Kameni priestoru prezradil oveľa viac.

Vedkyňa rasy Kree, Mar-Vell, totižto silu Tesseractu využila na vytvorenie motoru, ktorý lodi umožnil cestovať rýchlosťou svetla. Predtým, než ju zabili vlastní ľudia, stihla skryť Kameň priestoru do vesmírnej lode. Odtiaľ ho získala Carol Danvers a.k.a. Captain Marvel, ktorá ho ukryla do svojej mimozemskej mačky Goosa. Ten ho v potitulkovej scéne vypľul na stôl v kancelárii Nicka Furyho. Presúvame sa do udalostí prvého Avengers filmu, v ktorom Lokiukradol Tesseract S.H.I.E.L.D.u a vďaka nemu otvoril portál do vesmíru, cez ktorý napadli Chitauri mesto New York.

Na konci tohto filmu si Tesseract zobral Thor, ktorý ho odniesol na Asgard a ukryl ho v Odinovom trezore. Presúvame sa k filmu Thor: Ragnarok, kde sa kocky opäť zmocní Loki. Aj keď sme to nikdy nevideli na vlastné oči, počas súboja s Helou ho zobral z Odinovho trezora. Cesta Kameňa priestoru končí v rukách Thanosa, ktorý na začiatku Avengers: Infinity Warnapadol loď plnú Asgarďanov, zadusil Lokiho a zobral mu jeho Tesseract.

Kameň mysle/Mind Stone (Lokiho žezlo)

Príbeh Kameňa mysle začína pri Thanosovi, ktorý ho zverí Lokimu v podobe žezla. Na konci filmu Avengers sa tohto žezla zmocnia hrdinovia, čo nás priamo presúva k filmu Avengers: Vek Ultrona. Tony Stark a Bruce Banner totižto pomocou Kameňa mysle vytvoria umelú inteligenciu, z ktorej sa vykľuje záporák Ultron.

Koniec koncov sa z neho vytvorí aj ďalší android, tentokrát kladný Vision. Kameň sa nachádza v jeho čele, čo vo filme Avengers: Infinity War privádza Thanosa do Wakandy. Scarlet Witch síce kameň včas zničí (čím zabije aj Visiona), no Thanos vráti čas pomocou ďalšieho kameňa. Z jeho hlavy si ho teda zoberie vlastnoručne, čo Vision samozrejme neprežije.

Kameň reality/Reality Stone (Aether)

Červená hmota zvaná Aether sa objavila vo filme Thor: Temný svet, kde ju chcel získať záporák Malekith. Na konci filmu sa Kameň reality dostane do rúk dvoch Asgarďanov, ktorí Aether odnesú takzvanému Collectorovi (Benicio Del Toro). To však bola jedna veľká chyba.

Príbeh Kameňa reality pokračuje vo filme Avengers: Infinity War, kde si poň ku Collectorovi príde samotný Thanos. My sme bohužiaľ nevideli, či sa Collector vzdal kameňa bez problémov, alebo či ho musel Thanos zabiť. Na miesto činu neskôr prichádzajú Strážcovia galaxie, no vtedy už má Thanos Kameň reality v hrsti.

Kameň sily/Power Stone (Orb)

Kameň sily vidíme hneď na začiatku filmu Strážcovia Galaxie, kde ho Star-Lord nájde úplnou náhodou. Netrvá však dlho a kameň ukradne Ronan, ktorý chce s jeho pomocou vyhladiť celú rasu. Peter nakoniec dostane kameň späť a drží ho v ruke tak dlho, že skoro zomrie. V tom momente sa však chytí za ruku s ostatnými členmi tímu a spoločnými silami Ronana zabijú.

Read Kennen Rabino‚s answer to How was Thanos able to get the Orb aka the Power Stone from the Nova Corps, as he wields the Power Stone in Infinity War’s trailers? on Quora

Strážcovia galaxie tak Kameň sily zveria vesmírnej polícii Nova Corps, ktorá ho má strážiť. V otváracej scéne filmu Avengers: Infinity War už totižto Thanos tento kameň má, čo znamená, že si poň musel prísť na planétu Xandar osobne.

Kameň času/Time Stone (Oko Agamotta)

Vlastníkom Kameňa času bol Stephen Strange, ktorý ho našiel vo forme Oka Agamotta vo filme Doctor Strange. Na konci tohto filmu ho využil k porazeniu Dormammuho, pretože vytvoril časovú slučku. Nakoniec ho vrátil do Kamar-Taj, kde sa aj pôvodne nachádzal.

Read Anonymous‘ answer to What is the time stone in Marvel? on Quora

Počas filmu Avengers: Infinity War však Doctor Strange chránil Kameň času vlastným telom, pričom dokonca Iron Manovi povedal aj to, že pre ochranu kameňa ho bude prioritizovať pred jeho životom. Neskôr kameň použije na to, aby si pozrel budúcnosť všetkých 14,000,605 koncov ich súboja. Nakoniec tak s Thanosom vymení kameň za život Iron Mana, pretože to je jediná možnosť pre ich celkové víťazstvo.

Kameň duší/Soul Stone

Posledným odhaleným Kameňom nekonečna bol Kameň duší, ktorý sa nakoniec nachádzal na planéte Vormir. Tam ho ochraňoval Red Skull, ktorého sme naposledy videli ešte vo filme Kapitán Amerika: Prvý Avenger. Lokáciu tohto kameňa odhalila Gamora, ktorá Thanosa zaviedla na toto miesto. Tam zároveň jej život končí, pretože pre získanie kameňa musel Thanos obetovať niečo, čo naozaj miluje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom