Už čoskoro by sa mal v susednej Českej republike rozbehnúť nový spravodajský kanál CNN Prima News. Najnovšie správy tiež potvrdzujú, že do svojich radov už zlákal známeho moderátora Libora Boučka.

Skupina FTV Prima plánuje už čoskoro na český televízny trh uviesť nový spravodajský kanál CNN Prima News. Jeho štart je podľa portálu MediaGuru naplánovaný na prvý štvrťrok tohto roka, no doposiaľ nebol presný dátum spustenia uvedený. Nový kanál by mal ponúkať na základe partnerstva so skupinou CNN International Commercial (CNNIC) kontinuálne spravodajstvo v českom jazyku.

Z rádia rovno do spravodajstva

Najnovšie správy ohľadne kanálu CNN Prima News priniesol český portál CzechCrunch, ktorý uviedol, že pripravovaný kanál už stihol do svojich radov zlákať známeho českého moderátora Libora Boučka. Podľa správ by sa mal podieľať na pravidelných prípravách niekoľkohodinového ranného blogu. Zatiaľ sa však nevie, čo presne bude táto práca obnášať.

„Prijať ponuku vytvárať ranné vysielanie CNN Prima News a sprevádzať ním je pravdepodobne najväčšou výzvou mojej kariéry. Chcem zúročiť svoju takmer dvadsaťročnú prax ako v rádiách, tak aj v najrôznejších televíznych programoch, a byť tak divákom najlepším ranným spoločníkom na televíznom trhu. CNN Prima News bude nie len o dôveryhodnosti, rýchlosti, ale i zrozumiteľnosti sprostredkovaných informácií divákom,“ uviedol Libor Bouček.

Libor Bouček tak vsadí na svoje skúsenosti. Aktuálne bol moderátorom českého rádia Evropa 2, no má aj bohaté skúsenosti práve s televíziou Prima, kde uvádzal reality show Vyvolení, vedomostnú súťaž Máme rádi Česko alebo českú verziu relácie Pevnosť Boyard. Pred Boučkom nový kanál už do svojich radov povolal aj známu spravodajskú moderátorku, Markétu Fialovú z TV Nova.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom