Nakupovanie z Číny je pre zákazníkov v Česku omnoho jednoduchšie ako na Slovensku. Tamojšia Česká pošta totiž nadviazala spoluprácu s viacerými obľúbenými internetovými predajcami, vďaka čomu bude doručenie zásielky výrazne komfortnejšie. Česi tak nemusia pri doručení objednávky zdaňovať ani prejsť komplikovaným procesom, vybaví to za nich Česká pošta v spolupráci s e-shopom, informuje portál Mobilizujeme.cz.

Prístup Českej pošty sa tak značne líši od spôsobu, akým doručí tovar z e-shopu mimo EÚ Slovenská pošta. V našich končinách musia Slováci po objednaní tovaru zo zahraničia väčšinou absolvovať colné konanie a zdaniť každú jednu zásielku aj s nízkou hodnotou. Dôvodom sú zmeny platné od 1. júla tohto roka. Bližšie sme sa im venovali v samostatnom článku.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská, zjednodušené preclievanie bude podmienené zriadením elektronickej komunikácie s colnými orgánmi. Na tieto úkony budú klienti potrebovať elektronický občiansky preukaz s čipom.

Česká pošta nadviazala vítanú spoluprácu

Hoci začali viaceré známe e-shopy ako Aliexpress alebo aj internetový aukčný portál eBay ponúkať platbu DPH (u nás 20 %) priamo v košíku, aby uľahčili zákazníkom nakupovanie, doručenie tovaru môže stále podliehať ďalším poplatkom zo strany Slovenskej pošty.

Česká pošta navázala přímou spolupráci s další internetovou obchodní platformou. Poté, co v roce 2020 uzavřela smlouvu…

Posted by Česká pošta on Monday, August 23, 2021

V Česku však na to idú inak. Česká pošta začala spolupracovať s Aliexpressom a najnovšie aj s obľúbeným e-shopom Wish. Najväčšou výhodou tejto spolupráce je, že nakupujúci nebudú musieť tovar zdaniť, všetko za nich vybaví pošta a internetový obchod. Zásielky tak budú vďaka tomu vopred prepustené do voľného obehu v EÚ a urýchli sa aj ich dodanie.

Česká pošta naviazala priamu spoluprácu s ďalšou internetovou obchodnou platformou. Potom, čo v roku 2020 uzavrela zmluvu so spoločnosťou Aliexpress, je ďalším obchodným portálom, s ktorým bude Česká pošta spolupracovať, platforma Wish. Najväčšou výhodou pre klientov je, že svoje objednané zásielky nebudú musieť zdaniť, pretože to za nich vrátane príslušnej administratívy vybaví práve Wish,“ informovala Česká pošta v tlačovej správe.

Pre samotného zákazníka sa teda nič nemení a nakupovať na spomenutých internetových obchodoch môže rovnako ako doteraz, no pri doručení tovaru do Česka sa nemusí starať o colné konanie ani iné „papierovačky“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú