Elon Musk prvýkrát odhalil novú Teslu Semi ešte v závere minulého roka a odvtedy sa v podobe testovacieho prototypu objavila na verejnosti hneď niekoľkokrát. Po dlhom čase sa však zdá, že spoločnosť prišla s ďalšou testovacou verziou, ktorá dostala aj novú farbu. Po striebornom a čiernom kamióne Tesla Semi sa na diaľnici v Los Angeles objavil tento elektrický ťahač aj v červenom prevedení. 

Na jeseň minulého roka nám CEO Tesly, Elon Musk, predstavil dve verzie nového kamióna Tesla Semi. Jednou z nich bol odolnejší prototyp v čiernej farbe a druhá strieborná verzia disponovala aerodynamickou strechou, spolu s krytmi kolies. Pár mesiacov na to sa začali prvé testovacie modely prevážať po verejných cestách. Tesla dokonca už pomocou tohto kamióna poslala aj prvý náklad, ktorým boli batérie smerujúce z továrne Gigafactory do továrne vo Fremonte.

Tesla Semi v novej farbe

Neskôr sa strieborná Tesla Semi ukázala aj na moste Golden Bridge, kde si pohľad na tento elektrický kamión mohli vychutnať desiatky vodičov. Viac ako bežnú verejnosť však vývoj tejto novinky zaujíma jej budúcich majiteľov, teda veľké spoločnosti, ktoré si spolu objednali stovky kusov tohto nákladiaka. Hoci spoločnosť dlho neaktualizovala svoje tvrdenia o tom, že produkcia kamióna Semi začne už v budúcom roku, na jeho vývoji rozhodne ďalej pracuje. Potvrdzuje to aj fotografia červenej Tesly Semi na diaľnici v Los Angeles, ktorú zachytil používateľ fóra Reddit. Táto testovacia mula môže byť tretím prototypom s vylepšenou technikou, ktorú chcela firma otestovať v ostrej premávke.

Nenechaj si ujsť
Táto firma chce tromfnúť Teslu a jej elektrický kamión Semi. Má v rukách zaujímavé inovácie

Po zverejnení tejto červenej Tesly Semi však vyvstali aj mnohé pochybnosti, ktoré hovorili o tom, že ide len o prefarbený čierny prototyp. Dizajn kabíny a kolies totiž tejto verzii odpovedajú. Zatiaľ tak nie je jasné či sa Tesla rozhodla obohatiť testovanú dvojicu o ďalší kamión, alebo upravila existujúci prototyp a od predošlého ho odlíšila novou farbou. Čas na riadne spustenie výroby sa však kráti. Elon Musk prisľúbil začiatok produkcie už v budúcom roku, no doteraz jeho firma neodhalila žiadne veľké pokroky vo vývoji. To však môže ostať tajomstvom aj naďalej.

Dočkáme sa ešte väčšieho dojazdu?

Podľa jeho očakávaní bude výroba tohto elektrického kamióna efektívnejšia a dokonca sa môže zvýšiť aj dojazd najvyššej verzie zo zhruba 800 km až na 965 km. Tieto tvrdenia však treba brať s rezervou a skutočný dojazd nám odhalí až jazda finálnej verzie priamo na cestách. Otázkou tak naďalej ostáva či sa podarí Muskovi dodržať slovo a spustiť výrobu už v roku 2019. Nateraz je Tesla Semi podľa všetkého stále v štádiu testovania, no pokiaľ chce CEO spoločnosti stihnúť deadline, musia sa jeho inžinieri poponáhľať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom